Український парламент починає роботу над легалізацією прихованих громадянами України доходів. З цією метою главою комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики зареєстрований законопроект № 1232, який передбачає спеціальне декларування доходів фізичними особами. Про це повідомляє Liga.закон.
Фактично мається на увазі схема звільнення платників податків від юридичної відповідальності за порушення податкового законодавства, які було допущено до 1 січня наступного року включно, якщо фізособа сплачує податки в тому порядку, в ті терміни і в тому розмірі, які передбачаються даним законопроектом.
Він стосується резидентів, у т. ч. самозайнятих осіб та нерезидентів, які ними були, коли отримували об’єкти декларування. Нововведення стосуються також тих, хто значився платником податків:
а) за активи, які були отримані на Україні і підлягати або підлягали оподаткуванню в момент придбання;
б) за активи, отримані з джерел походження за межами України, підлягають і або підлягали оподаткуванню в державі, згідно з положеннями НБУ або міжнародними договорами, дія яких санкціонована парламентом.
Тому, хто має намір взяти участь у спецдекларуванні до 31 березня 2020 року слід подавати спеціальну (одноразову) декларацію встановленої форми до контролюючого органу за місцем знаходження своєї податкової адреси.
Оподаткуванню підлягають задекларовані порушення законодавства об’єкти, отримані до 31 грудня поточного року. Маються на увазі:
а) валютні цінності, що перебувають у власності декларанта;
б) будь-яке майно, цінні папери, частки (паї) у власності юридичних осіб, корпоративні та майнові права на об’єкти інтелектуальної власності та/або фінансові інструменти, які належать декларанту;
в) інші активи, майно, майнові права, що належать декларанту, або щодо яких декларант може прямо або побічно, у т. ч. через інших юридичних та/або фізичних осіб, чинити дії, що тотожні за змістом праву розпорядження, або з яких отримує або має право отримувати доходи.
При цьому в документі не стануть вказувати джерела походження об’єктів декларування.
Розмір виплати податкових зобов’язань по прихованих доходах:
– 5% – для валютних цінностей, рухомого і нерухомого майна, цінних паперів, частки в майні юросіб, майнових прав на об’єкти інтелектуальної власності та/або фінансових інструментів;
– 10% – для всіх майнових прав;
– 2,5% – для активів, завдяки яким декларанти придбали облігації внутрішньої державної позики НБУ.
Ті, хто проігнорує можливість спецдекларування, але до 1 січня наступного року досяг повноліття, будуть вважатися такими, що підтвердили незадекларування доходів на загальну суму 300 тис. грн.
Раніше економісти підрахували, скільки втрачає бюджет через популярні схеми ухилення від податків.