Радник президента Устенко про падіння долара: Те, що я бачу з курсом, не робить мене щасливим

Політика, яку проводить Нацбанк зміцнення гривні має негативні наслідки для сільськогосподарської галузі та наповнюваності держбюджету. Про це заявив радник президента, економіст, виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко.

«Причина, чому ми з вами бачимо таке зміцнення гривні, насамперед, у тому, що активно закачується валюта в країну під купівлю облігацій внутрішньодержавної позики. Не можна сказати, що я зовсім не проти того, що відбувається з приводу ОВДП, тому що, судячи з усього, в Міністерстві фінансів намагаються змінити структуру наших боргових розписок, випущених всередині країни», – сказав він.

Експерт вважає, що факт того, що в даний час «все випускається в гривні», варто розцінювати як позитивне явище. Як і те, що в НБУ стали випускати облігації внутрішньої державної позики на тривалий термін. Таким чином є можливість забезпечувати такий люфт для маневру, з точки зору фінансової безпеки країни.

«Ще одна додаткова причина, що восени активно продають урожай наші аграрії, це додатково може вплинути на курс. Але те, що я бачу з курсом, не робить мене щасливим. Тому що в експортно залежних країнах, якою і є Україна, від курсу залежить стан не просто експортерів, але стан всієї економіки. І рівень зростання може скрадатися, якщо йде сильне зміцнення місцевої грошової одиниці. І це ми якраз можемо спостерігати. Тобто замість якихось додаткових відсотків зростання ми з вами отримаємо менший рівень зростання, що в загальному погано. У будь-якому випадку страждають експортери», – зазначив він.

За словами Устенка, половина українського ВВП – прибуток за рахунок експорту.

«Я вже не кажу, що страждають наші сільськохазяйства, аграрії, які і так не жирують, особливо невеликі фермерські господарства, для них це, звичайно, важкий удар. Додатковий удар може бути по бюджету, дохідна частина бюджету може менше отримувати порівняно з тим, скільки б вона отримувала при більш адекватному курсі, який був запрограмований у держбюджеті. Я вважаю, що Національний банк робив попередні неточності з викупом валюти. Було б більш логічно, якби ми з вами бачили зараз курсову зону не ту, в якій знаходиться гривня, а трохи ближче до тієї зони, яка була обумовлена в бюджеті на цей рік. Скажімо, 27 гривень за один долар було б більш логічно. Але точно не та зона, в якій ми зараз знаходимося», – додав Устенко.

На уточнююче питання про те, чи можна сказати, що «температура у пацієнта занадто занижена», він відповів ствердно.

Нагадаємо, курс долара в банках і обмінниках опустився нижче 24 гривень.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.