Антикризовий радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк впевнений, що Конституційний суд намагається розлютити суспільство. Про це він заявив у коментарі “Інтерфакс-Україна“.
За словами Подоляка, порядок денний найближчих засідань КСУ говорить про те, що він став “виключно реакційним політичним органом”.
“Якщо подивитися на, скажімо так, найближчий календарний план КС, то неозброєним оком вже буде видно вся їхня прекрасна задумка. Максимально розлютити суспільство. Змусити його рвати і метати”, – підкреслив радник глави ОП.
Він зазначив, що на 3 листопада призначено розгляд закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної” і одразу за ним закону “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”. При цьому обидва розгляди пройдуть в закритому режимі.
“Ну щоб ніхто не знав, чому нас повернули років на 10 назад”, – сказав Подоляк.
Він заявив, що все це змушує поставити запитання, заради чого або кого КСУ “навмисно йде на таку жорстку ескалацію”.
“Це ж явно не бажання заспокоїти суспільство і прийняти розумні і виважені рішення. По суті, можна і потрібно говорити про те, що КС сьогодні став виключно реакційним політичним органом. Не суддівським. Не над сутичкою. А саме учасником і прямим зацікавником провокаційного політичного процесу”, – підкреслив Подоляк.
Він додав, що КС явно виступає “в інтересах однієї зі сторін” і якщо не зупинити цей процес, то “вулиця почне вирувати і рвати”. При цьому Подоляк упевнений, що люди будуть праві, тому що “не можна так нахабно і цинічно ламати новий суспільний договір, за який країною заплачена величезну ціну”.
- Конституційний суд на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 КК, що передбачає покарання за недостовірне декларування майна чиновниками і суддями, а також ряд інших антикорупційних норм, складових антикорупційної платформи.
- В Євросоюзі заявили, що рішення КСУ ставить під сумнів міжнародні зобов’язання України.
- Володимир Зеленський підписав указ про перезапуск Конституційного суду.
- Голова фракції “Слуги народу” у Верховній Раді Давид Арахамія заявив, що оновлення Конституційного суду було погоджено з Європейським Союзом та країнами G7.
- В Раді Європи заявили, що можливе припинення повноважень суддів КСУ буде “кричущим порушенням Конституції”.