Раднику голови «Роскосмосу» Сафронову пред’явили звинувачення у державній зраді. Його підтримали журналісти “кремлівського пулу”

У Російській Федерації слідство пред’явило звинувачення в державній зраді раднику голови «Роскосмосу» і колишньому журналісту видання “Комерсант” Івану Сафронову. Про це передає “Інтерфакс”.

Адвокат Іван Павлов повідомив, що провину його підзахисний не визнає.

«Зараз було предʼявлено звинувачення. У тексті постанови не міститься ні даних про те, чи отримав Сафронов матеріальну винагороду від чеської спецслужби. Немає також даних про те, що саме він передав, коли це сталося, будь-якої іншої конкретики», – повідомив він.

Крім того, за словами захисту, експерти ФСБ «не виявили у публікаціях Івана державної таємниці». На думку Павлова, таким чином обвинувачення намагається відкинути версію, що справа Сафронова пов’язана з його журналістською діяльністю.

Журналісти виступили на підтримку Сафронова

Як повідомляє Meduza, після пред’явлення звинувачень під будівлею СІЗО «Лефортово» у Москві пройшли поодинокі пікети на підтримку Сафронова. Поліція затримала як мінімум 18 учасників акції – всі вони колишні колеги обвинуваченого.

Також на підтримку Сафронова виступили журналісти, що входять в так званий “кремлівський пул”. Це співробітники видань “ТАСС”, “РБК”, “Відомості”, “Російська газета”. Відповідне відеозвернення опубліковано в Telegram-каналі “СвободуСафронову!”.

“Колеги по пулу, які особисто знають Сафронова, говорять про нього як про професіонала найвищого класу і не вірять у те, що він міг зробити держзраду. Вони вимагають оприлюднення наявних у ФСБ доказів”, – сказано в повідомленні.

На звинувачення відреагували і в Незалежній профспілці журналістів і працівників ЗМІ. Профспілка опублікувала відкритий лист на підтримку Сафронова, вимагаючи відкритого і прозорого розслідування.

«Журналіст — не терорист, не зрадник Батьківщини і не злочинець. Щоб стверджувати зворотне, потрібно предʼявити переконливі звинувачення, проводити розслідування і судові слухання неупереджено, відкрито і доступно для всього суспільства», — наголосили у листі.

Звернення вже підписали 115 співробітників різних ЗМІ. Серед них головні редактори видань «Холод», «Медиазона», Baza, телеканалу «Дощ» та інші.

  • Іван Сафронов був затриманий 7 липня. Слідство вважає, що він передавав секретні дані розвідці Чехії.
  • Захист Сафронова вважає, що його переслідування пов’язане з його журналістською діяльністю.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.