Рівень підтримки президента США Дональда Трампа дещо знизився останніми днями, оскільки дедалі більше американців висловлюють занепокоєння щодо економічної ситуації в країні. Про це свідчать результати опитування Reuters/Ipsos.
Згідно з шестиденним опитуванням, що завершилося у вівторок, 44% респондентів схвалюють діяльність Трампа на посаді президента, що на 1% менше, ніж у період 24-26 січня. Відразу після повернення до Білого дому 20-21 січня рейтинг схвалення Трампа становив 47%.
Водночас рівень невдоволення його президентством зріс до 51%, порівняно з 41% після інавгурації.

Незважаючи на загальне зниження рейтингу, Трамп має відносно високу підтримку у питаннях імміграційної політики — 47% американців схвалюють його підхід, що включає посилення депортацій нелегальних мігрантів.
Водночас дедалі більше громадян США вважають, що економіка країни рухається у неправильному напрямку — цей показник зріс до 53% у порівнянні з 43% у попередньому опитуванні. Рівень схвалення економічної політики Трампа впав до 39% із 43%.
Трамп традиційно користується підтримкою виборців завдяки сподіванням на його економічну політику. Його рейтинг у цій сфері все ще вищий за показники його попередника Джо Байдена, який завершив свою каденцію з 34% підтримки у питанні економіки. Однак поточний рівень схвалення економічної політики Трампа (39%) суттєво поступається 53%, які він мав у лютому 2017 року, на початку своєї першої каденції.
Однією з найбільших проблем для американців залишається інфляція. Лише 32% респондентів позитивно оцінюють роботу Трампа у боротьбі з цим явищем. Це може свідчити про розчарування його економічною політикою, зокрема після багаторічного зростання цін, яке послабило позиції Байдена напередодні минулих виборів.

За даними Міністерства праці США, у січні споживчі ціни зросли найбільше за останні півтора року, що спричинило подорожчання широкого спектра товарів і послуг. Очікується, що інфляційний тиск посилиться після анонсованих Трампом з 1 лютого високих тарифів на імпорт із Китаю, Мексики та Канади.
У той час як введення мит на товари з Мексики та Канади було відкладено до березня, з 12 березня набудуть чинності нові мита на імпорт сталі та алюмінію, а також глобальні “дзеркальні” тарифи, які Трамп доручив розробити своїй адміністрації.
За даними опитування, 54% американців виступають проти введення нових мит на імпортні товари, тоді як 41% підтримують таку політику. Водночас 49% респондентів підтримують підвищення мит на китайські товари, тоді як 47% виступають проти.
Опитування Reuters/Ipsos проводилося онлайн серед 4 145 дорослих громадян США. Похибка результатів становить близько 2 відсоткових пунктів у будь-якому напрямку.