Миколу Бутрименка, обвинуваченого в організації розстрілу двох груп 3 полку 29 липня 2014 року, звільнили з-під варти. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила координатор «Медійної ініціативи за права людини» Ольга Решетилова.
За її інформацією, Бутрименка готують до обміну на заручників Кремля. В даний час, додає вона, в різних судах України йдуть термінові судові засідання, змінюються запобіжні заходи, екстрено виносяться вироки, з колоній вивозять вже засуджених за участь у російської агресії.
«Для мене, як людини, яка вже не перший рік займається проблемою безкарності і встановленню правди у зв’язку з війною, це дуже непроста дилема. Вони вбивали і катували, здійснювали теракти, захоплювали будівлі, організовували протидію української армії… Деякі з них є живим свідченням російської агресії», – написала вона.
Решетилова зазначила, що з «іншого боку» до обміну готують невинних людей, яких роками тримають у підвалах, деякі з них не мають ніякого зв’язку з родичами.
«Хтось із них ідейно проукраїнський, хтось просто став жертвою обставин. Але всі вони сподіваються, що держава Україна витягне їх з полону», – додала вона.
Втім, рішення держави йти на такі обміни координатор підтримує як безальтернативні.
Разом з тим, вона висловила надію, що необхідно продовжувати встановлювати істину, щоб надалі окупанти та їхні посібники понесли покарання в міжнародних судах.
Крім того, Решетилова нагадала, що для того, щоб були арештовані і засуджені ті вороги, яких зараз готують до обміну, причетні сотні людей. Це журналісти, волонтери, слідчі, спецслужби, свідки. Їх імена відомі злочинцям.
«Наприклад, на суді по Бутрименку було оприлюднено прослуховування, де його син обговорював зі знайомим одного з свідків, що потрібно було б зробити з цим свідком. Чи росіянин Доронін через мене намагався передати погрози журналістці Олені Луньковій, яка робила сюжет про нього. «У мене довгі руки», – сказав тоді Доронін», – додала вона.
З її досвіду спілкування зі злочинцями, майже ніхто з них не розкаявся і багато хто хоче помститися через своє викриття.
Решетилова сподівається, що правоохоронці врахують фактор небезпеки для тих, хто роками намагався протистояти зраді і працював на користь своєї країни.
Нагадаємо, 23 липня 2014 року в районі села Дмитрівка російський зенітно-ракетний комплекс збив два українських штурмовики Су-25. 29 липня дві групи під керівництвом підполковника Лисенка вирушили на пошуки збитих пілотів винищувачів.
В районі села Степанівка Донецької області терористи, що мають чисельну перевагу в особовому складі і озброєнні, атакували українських військових. В результаті були вбиті 10 українських спецназівців, ще 5 були взяті окупантами в полон.
Слідством було встановлено, що інформацію про дислокацію бійців ЗСУ терористам передав місцевий фермер Микола Бутрименко, у якого військові зупинилися на ночівлю.
16 травня Бутрименка засудили до 8 років позбавлення волі.