США, Велика Британія та ЄС тиснуть на Об’єднані Арабські Емірати, щоб ті продемонстрували, як борються з фірмами, які ухиляються від санкцій, накладених проти Росії. Про це повідомляє Reuters із посиланням на три обізнані джерела.
Зазначається, що американські, британські та європейські чиновники відвідали країну Перської затоки минулого тижня в рамках ширших скоординованих зусиль, спрямованих на запобігання потраплянню санкційних товарів до Росії.
Джерела повідомили, що чиновники попросили ОАЕ під час низки окремих зустрічей поділитися детальною торговою інформацією щодо експорту до Росії та реекспорту так званих товарів подвійного призначення, які мають як цивільне, так і військове призначення.
На прохання прокоментувати, представник ОАЕ не відповів, чи відбулися переговори, але сказав, що були введені заборони на певні товари подвійного призначення, і що, за попередніми даними, цього року не було жодного експорту або реекспорту такої продукції.
Представник Державного департаменту США заявив, що американська делегація відвідала ОАЕ в рамках триваючого діалогу про тенденції перевалки, особливо товарів подвійного призначення, які підтримують російську оборонно-промислову базу. Занепокоєння Заходу викликає те, що компанії в ОАЕ беруть участь в експорті комп’ютерних чіпів, електроніки, техніки та інших санкційних товарів до Росії, які можуть бути використані для підтримки військових зусиль Москви.
За словами журналістів, Імпорт ОАЕ деяких санкційних товарів подвійного призначення збільшився з того часу, як Росія потрапила під західні санкції, повідомили джерела агентства, додавши, що російські торгові дані показують, що походженням імпортованих санкційних товарів є країни Перської затоки. Reuters не змогло одразу перевірити ці дані.
Джерела повідомили, що минулого тижня офіційні особи ОАЕ повторили запевнення, дані у вересні, про те, що були введені заходи експортного контролю, які забороняють експорт санкційних товарів, не надавши при цьому жодних доказів таких заходів.
Представник ОАЕ заявив, що Абу-Дабі має чіткий і надійний процес роботи з суб’єктами, що потрапили під санкції, який був застосований проти кількох компаній з початку війни.