Обраний президент США Дональд Трамп серйозно налаштований на придбання Гренландії, як для розширення сфери впливу Америки в Західній півкулі, так і для закріплення своєї спадщини. Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела, які знайомі з ходом думок Трампа.
У вівторок республіканець відмовився виключити використання військової сили для взяття під контроль Гренландії або Панамського каналу. І це, як зазначає агентство, викликало здивування у європейських союзників, які стурбовані збереженням недоторканності кордонів у період глобальної нестабільності.
Під час свого першого президентства Трамп коротко згадував про можливість придбання Гренландії, проте його нещодавні висловлювання вказують, що його бажання — це глибоко вкорінена амбіція, а не швидкоплинна примха, зазначає агентство.
Один зі співрозмовників Reuters, обізнаний у внутрішніх переговорах обраного президента США, повідомив, що Трамп навряд чи застосує військову силу, але при цьому серйозно налаштований використовувати інші засоби. Наприклад, чинити дипломатичний або економічний тиск на Данію.
«Справжня спадщина в тому, що ви розширили Сполучені Штати», — сказав співрозмовник, зазначивши, що Трамп багато говорить про те, що Америка не додала до свого «портфеля» жодного об’єкта нерухомості.
Агентство нагадало, що 1959 року Аляска і Гаваї стали 49-м і 50-м штатами США за часів президента-республіканця Дуайта Ейзенхауера.
За словами ще одного соратника Трампа, існує список пріоритетів зовнішньої політики, складений його високопоставленими чиновниками. І один із них звучить як «Купівля Гренландії».