Загрози невідворотного вторгнення РФ в Україну зараз не спостерігається. Про це на брифінгу заявив глава Міноборони Олексій Резніков.
За його словами, в порівнянні з п’ятницею істотних змін або будь-якого несподіваного факту не відбулося. При цьому міністр заявив, що вздовж кордону з Білоруссю не спостерігається “формування ударних угруповань”.
“Імовірність значної ескалації станом на сьогоднішній день розглядається як низька”, – повідомив Резніков.
Він також повідомив, що зараз розвідка спостерігає російські підрозділи, які налічують близько 115 тисяч наземного компонента, враховуючи територію Білорусі та прилеглих районів РФ, включаючи тимчасово окуповані території “ЛДНР” і Криму.
Резніков зазначив, що відбувається перекидання підрозділів РФ на полігони в Криму, у Воронезькій області і так далі.
“6 російських десантних кораблів із північного Балтійського флоту продовжують здійснювати перехід Середземним морем і, за нашим даними, мають зайти до сирійського порту Тартус. Не виключено, що вони можуть далі піти в бік Чорного моря”, – розповів Резніков.
Водночас у Криму “формування мілітарних угруповань не зафіксовано”, хоча мілітаризація півострова триває, сказав міністр.
На Донбасі, за даними розвідки, тривають ротація бойовиків і постачання зброї та паливно-мастильних матеріалів з Росії. Розвідка також повідомляє, що в лавах бойовиків є страх через пропаганду росіян про нібито підготовку наступу з України.
При цьому глава Міноборони вказав на те, що західні партнери України змінили свою риторику, і це можна “почути в словах секретаря Білого дому”.
“Сьогодні ми отримали дуже важливий сигнал, що нарешті слово “imminent” як “невідворотні” стосовно можливого вторгнення вже не застосовується в офіційній риториці. Про це ми говоримо вже декілька тижнів поспіль: загроза є, ризики є, вони з 2014 року є. Але загрози невідворотнього вторгнення в Україну прямо вже і зараз станом на цей момент не спостерігається”, – сказав він.
Тому, запевнив Резніков, “підстав для паніки, переляку, втечі, пакування якихось валіз – немає”.
- В Адміністрації президента США більше не описують військове вторгнення Росії в Україну як “неминуче”, вважаючи, що дане слово було вжито недоречно.