Рішення суду Гааги, яке зобов’язує РФ виплатити $50 млрд у справі ЮКОС, пов’язане з Кримом

Апеляційний суд Гааги, який 18 лютого зобов’язав Росію виплатити 50 млрд дол. ексакціонерам ЮКОСа, при винесенні рішення спирався на юридичні деталі окупації Криму. Про це пише «РБК» з посиланням на повний текст рішення суду.

Суд Гааги взяв до уваги так званий «Договір про прийняття Криму до складу Російської Федерації» як свідчення того, що РФ користується механізмом тимчасового застосування міжнародних договорів у всій їхній цілісності. Суд заявив, що та позиція, на якій наполягає російська сторона в суперечці з ексвласниками ЮКОС, не підтримується в інших прикладах її міжнародних договорів.

Зі свого боку РФ наполягала, що підписала, але не ратифікувала Договір до Енергетичної хартії, яка дозволила колишнім акціонерам ЮКОС звернутися в міжнародний арбітраж.

Апеляційний суд Гааги, який розбирав суперечку 3,5 року, встановив, що на практиці РФ у цілій низці випадків погоджувалася на тимчасове застосування міжнародних договорів цілком. Навіть якщо їхні окремі положення суперечать російському законодавству. В якості прикладу суд навів зазначений “кримський” договір.

У 2014 році Конституційний Суд РФ ухвалив, що Крим і Севастополь перебувають у складі Росії з моменту підписання так званого договору, а не з моменту його ратифікації, яка відбулася через кілька днів. Рішення КС не визнано ні Україною, ні міжнародною спільнотою.

Окрім цього, на практиці російського Конституційного Суду є рішення про те, що тимчасове застосування міжнародного договору робить його частиною правової системи РФ.

Виходячи з вищезазначеного, суд Гааги постановив, що підхід Росії до підсудності справи колишніх власників ЮКОС суперечить позиції її власного Конституційного Суду.

Нагадаємо, 18 лютого Апеляційний суд Гааги зобов’язав Росію виплатити 50 мільярдів доларів ексакціонерам компанії ЮКОС. РФ має намір оскаржити це рішення у Верховному суді Нідерландів.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.