Рівне готується зустрічати ворога з Білорусі: Перших знищимо, інші втечуть

Рівненська область посилено готується до оборони перед можливим вторгненням військових з території Білорусі. Про це розповів голова Рівненської ОДА Віталій Коваль у коментарі ВВС News.

Рівненщина на заході України в останні дні під подвійним ударом – щодня її активно обстрілюють ракетами росіяни, а з півночі висить загроза прямого вторгнення військ Білорусі.

Українська розвідка за останні два тижні кілька разів попереджала про реальність вторгнення, йдеться про можливий напад на дві області – Волинську та Рівненську. Росія може змушувати Лукашенка наказати військам перейти кордон, хоча, як вказують у розвідці, білоруські військові цього не хочуть.

Рівне зараз у центрі уваги – тилове місто почали постійно обстрілювати, спочатку телевежу, 21 березня був серйозний ракетний обстріл, 22 березня обстрілювали і вранці, і ввечері. На думку Коваля, це спроба посіяти паніку і дестабілізувати ситуацію. Росія хоче тримати в напрузі області, що виконують тилові завдання.

“Рівненщина хоч і прикордонна, але дуже важливо тут розгортати економіку і працювати по повній. Принаймні, я для себе бачу такі причини постійних обстрілів. Росія зазнає невдач на тих фронтах, які вже відкрила. Не може просунутися далі, десь їх відтісняють. Не виключено, що одна зі стратегій Росії – це тримати в напрузі цивільне населення обстрілами”, – сказав він.

На питання про те, чи готова область відбити напад ворога, Коваль відповів, що успіхи ЗСУ дозволяють чітко їм довіряти. Голова Рівненської ОДА додав, що у нього є потрібна інформація та розуміння процесу, тому він схильний довіряти ЗСУ на Рівненщині.

“Упевнений, що синергія ЗСУ, територіальної оборони та громад на 27-й день війни велика, є згуртованість. Тому впевнений, що ми готові до відсічі, збройні сили Білорусі не пройдуть”, – підкреслив він.

Журналіст поставив питання про те, чи зможуть білоруси дійти до Рівного. Коваль запевнив, що у них це бажання зникне ще до кордону, а коли перейдуть, то бажання йти буде далі відбиватися їхніми втратами.

“Ми ж розуміємо, що їм не хочеться мати ще одне джерело занепокоєння в Білорусі у вигляді загиблих і поранених, покалічених. Країна Білорусь цього не хоче”, – зазначив він.

Кореспондент також поцікавився, чи буде українська сторона знати про напад РБ хоча б за 12 годин до цього. Коваль пояснив, що наступ армії – це не піша прогулянка або проїзд на скутері і щоб здійснити атаку, потрібні сили і засоби, які необхідно згрупувати. Зокрема, потрібно утворити колони, що займають десятки кілометрів.

“Наші ЗСУ не допустять бліцкригу, ситуацію контролюють. Якщо почнеться цей процес, то час для розгортання сил у нас буде, тим більше що всі вже підготовлені і чекають”, – акцентував голова Рівненської ОДА.

Він звернув увагу на те, що рельєф і рідна земля настільки опрацьовані військовими і теробороною, що є чітке розуміння місць, де ворога можна зупинити за допомогою природних фортифікаційних споруд і підготовчих заходів.

“Ми знаємо кожен квадратний метр нашої території і зробимо так, щоб ворог не просунувся далі. Обороняти свій край набагато легше, ніж наступати без ідей. Мотивація наших воїнів висока, тут рідні ліси і болота допомагають. Вести тут їм наступальну операцію без знання місцевості важко. По інших регіонах маса бойових з’єднань загубились, а на Рівненщині це зробити дуже легко. Якщо білоруси підуть, в багатьох місцях застрягнуть в болоті. А річки, навіть якщо і не вийшли ще з берегів, то це все одно будуть перепони, які важко здолати. Тут багато річок, озер і водойм, які треба обминати, а це втрата часу і ефекту раптовості, наступальної швидкості”, – додав Коваль.

Журналіст нагадав, що про Рівненщину жартують, що тут копачі бурштину самі зупинятимуть білорусів і запитав, чи розглядається цей фактор серйозно.

“Я б відійшов від терміна копачі бурштину, я назвав би їх небайдужими громадянами. Такої злагодженості і бажання допомагати ЗСУ, як у місцевого населення Рівненщини, ніхто не очікував”, – уточнив Коваль.

Він сказав, що кожен ворог ставить завжди тактичні завдання, а завдання військових з РБ не будуть до кінця зрозумілі, поки вони не почнуть діяти. Коваль вважає, що основне завдання – відрізати постачання провіанту і допомоги із Заходу через автомобільні шляхи. Завдання українців у тиловій області – не пропустити ворога ні в один населений пункт.

На питання про те, чи може висадка десанту стати сюрпризом, голова Рівненської ОДА відповів негативно і акцентував, що це може стати помилкою ворога.

“Не вірю, що командування білоруських сил готове покласти своїх синів на виконання незначних тактичних завдань”, – додав він.

Журналіст також запитав про те, які дані у Коваля про настрої білорусів щодо війни. Він розповів, що часто буває в північних районах області і знає про настрої цивільного населення з того боку кордону. За словами Коваля, в Рівненській області багато ділових, родинних і культурних зав’язок і там жили в злагоді з білоруськими регіонами.

“У нас є чітка інформація, що населення Білорусі взагалі не хоче війни. Ніхто не хоче втрачати синів і родичів. А військові там теж люди, мотивації у них немає. За що воювати? Прийти і поставити галочку для росіян, які допомогли воювати проти України? Що будуть вони захищати, якщо прийдуть?” – сказав Коваль.

Кореспондент поцікавився, чи є у захисників плани щодо того, як працювати з білорусами, якщо вони зайдуть, щоб ті здавалися.

“Сценарій дуже простий – агресивна і боєздатна відсіч. Коли перші колони отримають, скажу цензурно, відсіч, їх знищать, то вони (решта) розгорнуться і будуть тікати”, – запевнив Коваль.

Журналіст зазначив, що Львів став маленькою столицею, туди всі тікають, у той час, як Рівне ніби оминають ці потоки. На це Коваль уточнив, що 25 тисяч українців з інших регіонів офіційно зареєструвалися в Рівненській області після приїзду.

“Є тенденція, що тут залишаться. Іде вже релокація підприємств із інших регіонів – пішли перші ластівки, коли погоджують земельні ділянки, визначаються з інфраструктурою і трудовими ресурсами”, – сказав він.

Також кореспондент звернув увагу на те, що біля Рівного є дві атомні станції. При цьому, Рівненська АЕС розташована на півночі, ближче до Білорусі. Він запитав, чи є сили і засоби не дати захопити атомну станцію, як в Енергодарі.

“Висновки з Енергодара зроблені, ЗСУ відпрацювали алгоритм дій. Рівненська атомна станція захищена”, – підсумував Коваль.

  • 20 березня Генштаб ЗСУ заявляв про загрозу нападу білоруської армії.
  • 21 березня в Білорусі демонстративно заявили про відвід 38-ї Брестської окремої гвардійської десантно-штурмової бригади від кордону з Україною. Цю подію широко висвітлювали пропагандисти. Аналогічним чином перед широкомасштабним наступом робила і Росія.
  • 23 березня Генштаб ЗСУ повідомив, що в Білорусі вздовж українського кордону Росія продовжує накопичувати військову техніку.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.