Рівні володіння англійською мовою

Коли мова йде про вивчення іноземної мови, варто відстежувати свій прогрес та фіксувати його. Якщо ж ви бажаєте користуватися нею для навчання або працевлаштування закордоном, це стає необхідною умовою – володіти навичками та знаннями певного рівня.

Щоб не плутатися та зробити показники загальними для всіх, була розроблена та впроваджена шкала CEFR – Загальноєвропейські компетенції володіння іноземною мовою.

Рівні володіння англійською

Рівні за CEFR

Згідно зі шкалою, є 3 основні рівні та по 2 підрівнів у кожному з них:

А – базовий рівень, початковий. Студент тільки розпочав вивчення англійської мови.

  • А1(Beginner) – розумієте та можете дати відповідь на елементарні запитання, маєте 1500 слів у своєму словнику. Можете говорити та писати прості речення на загальні теми. Для досягнення цього рівня треба 90-100 годин практичних занять.

  • А2 (Elementary) – можете спілкуватися на побутові теми: розказати про себе, поспілкуватися з друзями, поділитися новинами. Запас слів досягає 2500 слів, на що варто витратити ще 100 годин практики.

В – проміжний рівень, середній. Ви вже маєте набір ЗУН, достатній для підтримання бесіди з носієм мови, написання листів, читання книжок англійською мовою.

  • В1 (Intermediate) – з цим рівнем можете вільно подорожувати, розказувати про свої враження, говорити та писати на більшу кількість популярних тем. Словниковий запас росте до 3250 слів, на досягнення цього рівня вам знадобиться, в цілому, 350-400 годин.

  • В2 (Upper-Intermediate) – вільно спілкуєтеся з носіями мови на побутові теми, розумієте різні акценти та досить швидку вимову. Можете читати літературу англійською без адаптації. Лексичний запас – приблизно 3500-3700 слів. Практикувати доведеться 500-600 годин.

С – просунутий рівень, високий. Прирівнюється до володіння мовою, як носій. На цьому етапі ви можете претендувати на навчання в університеті або працевлаштуватися за спеціальністю.

  • С1 (Advanced) – вільно використовуєте мову в усному та письмовому спілкуванні, чітко та коректно висловлюєте свої думки. 4500 слів вже є у вашому запасі, на освоєння рівня витратите приблизно 800 годин.

  • С2 (Proficiency) – розрізняєте значення багатьох схожих між собою слів, можете спілкуватися на професійні теми, розбиратися у документації. Ви володієте необхідними словами обсягом 5000, кількість годин, витрачених на мовну практику – 1000-1200.

Як дізнатися свій рівень?

Найкращий спосіб – скласти ліцензований іспит та отримати сертифікат міжнародного зразка. До основних іспитів належать:

  • TOEFL – розроблений та орієнтований на знання американської англійської. Якщо плануєте навчатися або працювати у США чи Канаді, цей тест саме для вас. Готуватися теж треба відповідним чином, вивчаючи особливості саме American English. Термін дії – 2 роки.

  • IELTS – є більш загальним, ніж TOEFL. Його сертифікат потребують в інших англомовних країнах, але він також діє лише 2 роки.

  • Cambridge English – ціла лінійка екзаменів, розроблених професорами Кембриджу. Очевидно, що у Британії сертифікат з цього іспиту є найбільш бажаним. На відміну від інших, результат діє необмежену кількість часу. Якщо захочете перездати, ваш новий результат замінить той, що ви мали, і знову діятиме постійно. Тут є і загальні іспити, і вузькоспеціалізовані (бізнес, право, фінанси, для викладачів англійської мови).

  • TOEIC – підтвердження вашої мовної компетенції у бізнес-англійській. Є досить специфічним: не кожен роботодавець потребує саме його. Більшості достатньо рівня В2 за одним з попередніх іспитів. Сертифікат діє лише 2 роки.

Освітня школа Cambridge.ua запрошує на корпоративне навчання англійській мові у Києві та онлайн.

Всі ці іспити досить дорого коштують, а здати треба з першої спроби. Тому пропонуємо безоплатну альтернативу онлайн-тестів. Це гарна спроба потренуватися та дізнатися приблизний рівень своєї англійської. Пройти можна на таких ресурсах:

  • First Cambridge Education Centre

  • Cambridge Assessment English

  • Exam English

Взагалі, зараз майже на кожному ресурсі з вивчення англійської мови є відповідні тести у вільному доступі. Користуйтеся!

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.