Російські пропагандисти зганьбилися фейковим відео про напад «ЗСУ» на машину з жінкою та дитиною

Російські пропагандисти зняли недолугий сюжет про нібито напад українських військових на автівку, у якій перебувала жінка із дитиною. Ролик, нібито знятий відеореєстратором в авто жінки, з’явився в Мережі 27 березня.

Пропагандисти миттєво поширили кадри, орієнтовані на населення РФ, зі звичними для окупантів висловлюваннями про “укронацистов”. Проте вже того дня навіть російські блогери вказали, що це фейк.

“Стосовно відео, на якому, ймовірно, жінка з дитиною обганяє військову колону (якої на відео немає. – блогер), після чого відбувається цікавий діалог. Зазначу, що в Україні з березня 2022 р. під страхом досить жорстких заходів заборонені відеореєстратори, тому або жінці ДУЖЕ пощастило, що їй не пред’явили за реєстратор, з подальшим його вилученням, або відео…ну ви зрозуміли”, – зазначає блогер Moscow calling.

Пізніше він зазначає, що знімали виставу на околиці Донецька.

Вдалося навіть встановити місце, де знято сюжет.

“Бійці OSINT знайшли місце зйомки відео жінки з дитиною – раптово під Донецьком, поворот з окружної на стрільбищі НМ “ДНР” (47.9769473, 37.954 ). Пацани з Донецька, якщо будете в тих краях – скиньте відео у бот. А то укроДРГ взагалі оху@ли – під Донецьком жінок із дітьми кошмарять!”, – іронізує Moscow calling.

Moscow calling також звертає увагу на те, що цей очевидний фейк поширив навіть МЗС РФ у своєму Twitter. Пізніше МЗС РФ видалило відео.

Головне управління розвідки відреагувало на постановочний відеоролик російської пропаганди.

“Це сфабриковане відео виявилося черговою невдалою й огидною спробою ворожої ІПСО (інформаційно-психологічної спецоперації), як і попередні пропагандистські спроби рашистів дискредитувати ЗСУ. Росіяни намагаються і далі очорнити воїнів ЗСУ, показати їх жорстокими й неадекватними, а також створити конфлікт із представниками мусульманської спільноти. Цього разу — з кримськими татарами. З діалогу військового й жінки, що була за кермом, можна зрозуміти, що вона нібито належить до кримськотатарського народу”, – пишуть у ГУР.

Як зазначили у розвідці, про постановочність відео свідчать наступні аргументи:

1. Локація на окупованій території між Донецьком і Макіївкою: поворот із окружної дороги стрільбище ДНР;
2. Одне з джерел вкиду — нік “Юрий Алексеич Z V”;
3. Українські військові наносять на свої авто суцільні хрести. А це хрести Вермахту;
4. Реєстратори в Україні заборонені навіть в глибокому тилу та на заході України;
5. Кузов автівки, на якій ніби то їдуть українські військові був виготовлений на росії та ніколи не поставлявся до України;
6. Неякісний монтаж. На 1:35 військовий у безпосередній близькості від машини стріляє з автомата. Але гучних звуків пострілів немає. Вікно машини відкрите. Йшла розмова через вікно. Звуку закриття вікна немає. Коли машина їде назад знову чути, що вікно відкрите. Постріл був, бо на відео видно розліт гільз. В цей момент мав би бути хоч якийсь звук.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.