Уранці 21 листопада 2024 року російські війська здійснили ракетний удар по місту Дніпро, спрямований на підприємства та критичну інфраструктуру. У ході атаки було використано ракети різних типів. Про це повідомляють Повітряні сили ЗСУ.
Зокрема:
- Міжконтинентальну балістичну ракету, запущену з Астраханської області РФ;
- Аеробалістичну ракету Х-47М2 «Кинджал», випущену з винищувача МіГ-31К у Тамбовській області;
- Сім крилатих ракет Х-101, випущених із стратегічних бомбардувальників Ту-95МС із Волгоградської області.
У результаті протиповітряного бою сили ППО України знищили шість крилатих ракет Х-101. Інші ракети не спричинили значних наслідків.
Інформації про жертв або постраждалих на цей час немає.
У контексті цієї атаки учора в українському медіапросторі активно поширювалася інформація про можливий запуск Росією балістичної ракети середньої дальності РС-26 «Рубеж».
Які пошкодження у Дніпрі
“Зранку область знаходиться під ворожою атакою. У Дніпрі було гучно – сталося кілька пожеж. Пошкоджене підприємство. Прошу усіх знаходитися в укриттях до відбою”, – повідомив начальник ОВА Сергій Лисак.
Також внаслідок обстрілу постраждала будівля центру реабілітації інвалідів, повідомив міський голова Борис Філатов.
“Зруйновано котельню, вибиті вікна. По людях інформація уточнюється”, – зазначив Філатов.
Росія могла вдарити по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою “Рубеж”
РС-26 «Рубеж» — балістична ракета середньої дальності, здатна доставляти ядерні заряди. Її розробка, за наявними даними, почалася близько 2006 року, і перший запуск відбувся у 2011 році. У 2018 році її виключили з програми озброєння РФ до 2027 року, однак у липні 2024 року Кремль заявив про можливе відновлення виробництва таких ракет.
За характеристиками РС-26 «Рубеж» схожа на РСД-10 «Піонер» та розроблена на основі технологій ракет сімейства «Тополь». Її ймовірна дальність сягає 6000 км, а бойове оснащення може включати чотири блоки потужністю по 0,3 Мт кожен, аналогічні тим, що використовуються у РС-24 «Ярс».
Фахівці припускають, що Росія має всі технологічні можливості для швидкого розгортання виробництва цієї ракети, що може стати серйозним викликом для глобальної безпеки.
У контексті таких заяв українські сили ППО продовжують посилювати оборону та закликають громадян уважно ставитися до сигналів повітряної тривоги.