Російська компанія “Байкал Електронікс” не може випускати серверні процесори Baikal-S через санкції з боку Тайваню. Про це пише ” Комерсант” із посиланням на обізнані джерела.
Процесор Baikal-S був представлений у грудні 2021 року, а в травні 2022 року тайванський виробник TSMS перестав випускати російські процесори на своїх фабриках у зв’язку з вторгненням російських окупантів в Україну. Так, тайванці не тільки відмовилися укладати з “Байкалом Електронікс” нові контракти, але й не відправляють до Росії вже готові чіпи Baikal-M, призначені для комп’ютерів та ноутбуків.
Топ-менеджер одного та підприємств РФ розповів, що представники дизайн-центрів, які розробляють електроніку, визнали проблеми на нещодавньому саміті. Вони дійшли висновку, що не можна розраховувати на “Байкали”, адже їхні поставки стали нестабільними через санкції, які перекрили доступ до зарубіжних фабрик та технологій виробництва.
За словами одного із представників ринку електроніки, Baikal-S зацікавили кількох великих виробників. Зокрема, “Сбербанк” збирався використати цю модель у разі, якщо російський уряд зобов’яже купувати техніку лише з вітчизняними чіпами. Тепер, ймовірно, серверів на вказаних процесорах у Росії не буде.
Ряд учасників ринку вважають, що розробнику доведеться відмовитися від випуску процесорів майбутнього покоління Baikal-S2, на створення яких Мінпромторг уже виділив 5640000000 рублів – чіпи обіцяли підготувати через чотири роки.
Директор компанії “Промобіт” Максим Копосов зазначає, що без доступу до Baikal-S на російському ринку активно використовуватимуть вироби з Китаю та інших країн, завезені по “сірому” імпорту, наприклад, продукцію компаній Intel і AMD. Він додав, що розробникам в РФ доведеться або знизити технічні характеристики процесорів для можливості виробляти їх на російських заводах, або продавати дизайни іноземним компаніям.