Росія поставила бойовикам на Донбас техніку з захистом від ядерної атаки

На тимчасово окупованій территорії Донбасу присутня російська військова техніка, що дозволяє екіпажу вижити в разі ядерного удару, вона використовується при наступі. Про це з посиланням на звіти СММ ОБСЄ повідомляє InformNapalm.

Волонтери розвідувальної спільноти звернули увагу на документ, опублікований місією 7 серпня, в ньому містилася інформація, що надійшла до СММ до 6 серпня. У ньому йдеться про те, що безпілотник дальнього радіуса дії виявив 1 інженерну машину розгородження (ІМР-3) і 14 БМП-1 близько н. п. Круглик (від Луганська на південний захід 65 км):

У 2017 році на сайті ТРК “Зірка” про ІМР-3 вийшла стаття, в якій ця техніка представлялася як та, що не має рівних при наступі, а екіпаж захищений навіть у випадку техногенної катастрофи.

Коли йдуть бої, виникає необхідність забезпечення просування військ по колонних шляхах. Так називається напрям руху поза дорогами, готовий для руху військової техніки. В основному для цього потрібно позначити маршрут, скоротити кути спуску і підйому, провести деактивацію мiн на шляху, розчистити сніг і т. д.

Завданням даної техніки є прокладання проходів, розчищення завалів і руйнувань в зоні з високим рівнем радіоактивного зараження місцевості. Тому на техніці є кран, ківш, скребок, бур. Машина має можливість самостійно долати мінні поля з протигусеничними чи протидонними мінами, оснащеними контактними або неконтактними магнітними детонаторами. На вежі є також дистанційна керована зенітно-кулеметна установка калібру 12,7 мм, що дозволяє екіпажу боронитися в разі нападу з повітря. Крім того, є термодимова апаратура для постановки димової завіси.

Екіпаж, вузли та агрегати всередині машини захищає система, яка 6-кратно ослаблює проникаючу радіацію ядерного вибуху і 120-кратно – гамма-випромінення радіоактивно зараженої місцевості.

У систему життєзабезпечення єкіпажу входять пристрої кип’ятіння води та розігрівання їжі, а також збору та зберігання відходів життєдіяльності, що дає змогу виконувати бойові завдання, не виходячи з машини впродовж трьох діб. Також машина має можливість самоокопування. Час самоокопування 12-30 хвилин.

Даний тип озброєння створений на базі танка T-90. Серійне виробництво здійснюється на ВАТ «НПК «Уралвагонзавод» в Нижньому Тагілі.

Зазначається, що такого типу озброєння ніколи не було в ЗСУ, що є ще одним доказом постачання озброєння та військової техніки терористам з боку держави-агресора.

Раніше повідомлялося, що ЗСУ взяли на озброєння броньовик підвищеної прохідності «Барс-8», який був розроблений компанією «Богдан Моторс».

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.