Росія скоротила залізничний експорт бензину вдвічі у березні після запровадження паливного ембарго. Зростання внутрішнього попиту та незаплановані зупинки нафтопереробних заводів призвели до напруження ситуації на внутрішньому ринку. Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела на ринку.
Наприкінці лютого Росія запровадила піврічну заборону на експорт бензину з 1 березня, щоб стабілізувати ціни на фоні зростання попиту з боку споживачів і фермерів, а також провести ремонти нафтопереробних заводів.
Було зроблено винятки для палива, яке постачається за міжурядовими угодами, зокрема з країнами-членами Євразійського економічного союзу на чолі з Москвою.
За розрахунками Reuters на основі даних із джерел, російські нафтопереробні заводи експортували залізницею близько 323 000 тонн бензину в березні. Цей бензин постачався переважно до Монголії (75 500 тонн), Узбекистану (53 500 тонн), Таджикистану (47 800 тонн) та Киргизстану (42 300 тонн).
За даними ринкових джерел, минулого місяця було відвантажено на експорт лише близько 16 500 тонн бензину через російський балтійський порт Усть-Луга, майже 13 300 тонн – до арктичного порту Мурманськ, і нічого – до портів Висоцьк, Санкт-Петербург і Новоросійськ.
Трейдери очікують подальшого скорочення експорту російського бензину через сезонне технічне обслуговування та незаплановані зупинки нафтопереробних заводів.