“Росіяни шалено заздрять українцям”: Що Жванецький говорив про Україну

Відомий сатирик, народний артист Росії та України Михайло Жванецький пішов з життя у віці 86 років. На відміну від багатьох своїх колег він відкрито критикував владу РФ і засуджував окупацію українських територій, можливо, через те, що народився в Одесі й завжди тепло відгукувався про Україну. InfoResist згадує, що Жванецький говорив про свою Батьківщину.

“Українці змогли, дозволили собі, не промовчали… »

У березні 2014 року відомий сатирик разом з іншими російськими діячами культури підписав звернення проти окупації Криму Росією.

Окрім цього, Жванецький підтримував революції в Україні. У 2006 році в інтерв’ю українському журналісту Дмитру Гордону сатирик заявив, що йому подобалося те, що відбувалося під час Помаранчевої революції.

“Чим відрізняється [Росія] від України в гіршу сторону – озлоблене чомусь населення», – сказав тоді артист.

Під час Революції Гідності сатирик уникав коментарів стосовно ситуації в Україні, але часом висловлював свою думку, підтримуючи українців.

«Мені здається, що росіяни шалено заздрять українцям. Тому що змогли, дозволили собі звалити забрехавшихся, охамевшіх, знахабнілих злодюг. Це не виключає того, що можуть прийти нові. Але вони точно знатимуть, що існує сила протидії, здатна дати їм відсіч. А закомплексована російська більшість виправдовує свою бездіяльність, свою ненависть і своє безсилля “бажанням стабільності”, тим що “вони всі там бандерівці й фашисти” і т. д. а насправді – це просто заздрість, що українці змогли, дозволили собі, не промовчали, не загубилися…», – говорив Жванецький під час Майдану.

Влітку 2014 року він не побоявся приїхати до Києва і виступити з концертом.

“Кращої публіки, ніж у Києві, я просто не знаю. Я вже страшно злякався і боявся її втратити. Але поки, слава Богу, вона є! бІ поки, слава богу, я тут”, – сказав сатирик, виступаючи в Жовтневому палаці.

Артист нерідко згадував Україну у своїх творах. Про свою Батьківщину він відгукувався тепло і називав себе українцем.

“Так тисячу вибачень, хто я такий? Крім того, що єврей. Звичайно, українець. Це в Америці я росіянин. Зараз за єврея в Росії, за росіянина в Америці можна отримати по пиці. Так що вибираємо середнє. Та чого тут прикидатися. Ніс і язик говорять самі. Такою мовою, яка володіє мною, говорять тільки в Україні, і тільки в одному місці [ … ] Наша любов з Україною взаємна», – писав у своїй мініатюрі Жванецький.

При цьому сучасну Росію письменник критикував. Він говорив, що росіяни «голодуватимуть, але будуватимуть ракети».

Сатирик і “білий список”

У липні 2015 року Міністерство культури України почало формувати «білий список» діячів культури, які підтримують територіальну цілісність нашої країни. Туди, зокрема, потрапив Жванецький.

Сатирик тоді не дуже зрадів цьому, побоюючись, що це може вплинути на його діяльність в Росії.

«Я думаю, це, звичайно, провокує. Не засмучуйте мене. Моя публіка, концерти – у мене ж в основному вся робота в Росії. Я повинен все це обміркувати», — відреагував він.

Скандал з орденом від Путіна

Попри проукраїнську позицію Жванецького, минулого року він викликав бурю невдоволення серед українських активістів через орден, який йому вручив президент країни-агресора Володимир Путін.

У березні 2019 року у Жванецького були заплановані концерти в Україні, проте в лютому Путін нагородив сатирика орденом “За заслуги перед Вітчизною ” III ступеня.

Після цього українські активісти пригрозили зірвати концерти Жванецького, якщо він приїде в Україну.

Сам Жванецький свою нагороду прокоментував так: “Мені дали орден за мої розповіді про Одесу, і я його прийняв. Як мій тато-лікар прийняв в Одесі орден Трудового Червоного Прапора”.

Втім, ювілейний, і останній в Україні, концерт Жванецького відбувся. А вже в жовтні 2020 року концертний директор сатирика повідомив, що Жванецький йде зі сцени. Життя актора перервалося через місяць після закінчення творчої діяльності.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.