Росії сподобалася ідея “слуги народу” продавати воду в окупований Крим

У Росії відреагували на слова депутата Верховної Ради України Юрія Арістова про те, що українська влада розглядає варіант з продажем води в окупований Крим.

«Заява розумна. Ми з самого початку говорили, коли вони перекрили Великий Кримський канал, що ми готові платити за цю воду. Але ніякі доводи не приймалися», – заявив член комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабар у коментарі «РБК».

За його словами, перекриття Північно-Кримського каналу призвело до заболочування Херсонської області. Зокрема, там підіймається рівень ґрунтових вод через те, що вода не протікає каналом. Це завдає шкоди сільському господарству.

«Це (продаж води – ред.) пішло б на користь обом країнам, тому що встановилися б контакти більш-менш на регіональному рівні», – зазначив Джабар.

Він додав, що якщо Україна погодитися продавати воду, то вона буде використовуватися тільки в сільському господарстві, оскільки Крим нібито забезпечений питною водою.

Член комітету Ради Федерації з міжнародних справ Сергій Цеков заявив, що така ідея є правильною, але «на уклін до України» йти ніхто не буде.

«Якщо запропонують, будемо домовлятися з ціною. Зрозуміло, з ціною розумною, а не з тією, яку вони хочуть», – наголосив Цеков.

Нагадаємо, що Україна забезпечувала до 85% потреб півострова в прісній воді, яка поставлялася Північно-Кримським каналом з головного русла Дніпра.

У 2014 році після окупації Криму Україна закрила шлюзи каналу. Мінімальний потік води подавався українським фермерським господарствам, які розташовувались нижче шлюзів, але повністю припинилася подача води після відкриття дамби в Херсонській області у 2017 році.

Проблема з водопостачанням Криму призвела до масштабних засух, які змінюють екосистему півострова. Також нестача води призвела до викиду хімічних речовин із заводу «Кримський Титан» у 2018 році. Це сталося через те, що не вистачало прісної води для розбавлення відходів підприємства у відстійнику.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.