Програма економічної інтеграції Росії та Білорусі розрахована на півтора роки і передбачає часткове об’єднання двох економічних систем з січня 2021 року. Про це повідомляє російське видання “Комерсант“, яке ознайомилося з програмою, парафованою сторонами на початку вересня, але яка публічно не розкривалася.
За інформацією видання, мова йде про єдиний Податковий кодекс, зовнішньоторговельний режим та Цивільний кодекс, уніфікований облік власності і соцгарантій, майже об’єднаний банківський нагляд (але з двома центробанками), єдиний регулятор ринків нафти, газу та електроенергії і гармонізоване держрегулювання галузі. Таким чином, до 2020 року планується створення конфедеративної держави.
В документі, підписаному прем’єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим і білоруським прем’єром Сергієм Румасом викладений досить радикальний проект, що передбачає часткову економічну інтеграцію на рівні не менш ніж в Євросоюзі, а у ряді питань – аналогічну конфедеративним або навіть федеративним державам. У разі виконання плану, до 2021 року російська економіка майже повністю поглине економіку Білорусі на рівні управління.
У “Програмі дій”, зокрема, прописані наступні моменти: взаємне скасування роумінгу з 1 червня 2020 року; об’єднання податкових систем: передбачається, що в Союзній державі РФ і Білорусі станом на 1 квітня 2021 року буде прийнятий єдиний Податковий кодекс; єдина митна політика; енергополітика.
В рамках документа буде створено “єдиний регулятор” ринків газу, нафти, нафтопродуктів та електроенергії, а з січня 2022 року РФ і Білорусь мають намір вести “узгоджену політику” на ринку праці та у сфері соцзахисту.
Між тим прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що на сьогоднішній день план подальшої інтеграції Росії і Білорусі носить попередній характер і може бути представлений до кінця поточного року. Також Пєсков заявив про необхідність подальшого узгодження плану дій.
Як повідомлялося раніше, прем’єр-міністр Олексій Гончарук пообіцяв зростання української економіки на 40%.