РосЗМІ: Дуров приїжджав до Росії понад 50 разів після “вигнання” у 2014 році. Зокрема, під час конфлікту з ФСБ

Засновник і генеральний директор Telegram Павло Дуров, який виїхав із Росії 2014 року, після цього був у країні понад 50 разів. Про це пишуть “Важные истории”.

Російське видання проаналізувало витіклу базу прикордонної служби ФСБ, про яку напередодні повідомив журналіст Андрій Захаров. Із неї випливає, що засновник Telegram, який 2014 року оголосив про від’їзд із Росії через відмову співпрацювати з владою, понад 50 разів в’їжджав у країну з 2015 по 2021 роки. Свої поїздки він не приховував.

“Важные истории” звернули увагу на три епізоди:

У 2017 році ФСБ зажадала від месенджера ключі шифрування, щоб отримати доступ до листування фігурантів справи про теракт у Петербурзі. Дуров говорив, що передати ключі неможливо технічно і погрожував припинити роботу компанії в Росії. За відмову співпрацювати зі спецслужбою Telegram 16 жовтня 2017-го оштрафували на 800 тисяч рублів. 2 і 4 жовтня Дуров виїжджав із Гельсінкі і перетинав кордон із РФ. Обидва рази він проводив у Росії по годині. 14 жовтня він приїжджав до Петербурга.

У червні 2020 року Дуров приїхав до Росії вперше з 2017 року. 18 червня він був у Петербурзі. Саме цього дня Роскомнадзор оголосив, що припиняє спроби заблокувати Telegram, які тривали понад два роки. Регулятор “позитивно оцінив” готовність Дурова “протидіяти тероризму та екстремізму”.

За даними “Важных историй”, Дуров також був у Росії у вересні 2021 року. Тоді засновник Telegram повідомив про блокування бота “Розумного голосування” команди Навального та інших опозиційних ботів перед виборами в Держдуму – пославшись на “дні тиші”. Тоді ж він опублікував опитування, запропонувавши вибрати між блокуванням ботів і “повним припиненням роботи Telegram у Росії”.

“Важные истории” підкреслюють, що не знають, чи зустрічався Дуров із владою РФ під час своїх поїздок. Telegram LLC і асистент бізнесмена не відповіли на запитання редакції.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.