РосЗМІ: Путін почав наносити свої ініціали на подарунки, як робили російські імператори

Прохання російського диктатора Володимира Путіна вигравіювати його ініціали на ланцюжках до натільних хрестів, які президент РФ вирішив передати командувачам угрупованнями в Україні, нагадує традиції, що існували в царській Росії, повідомили два священики та свідчить книжка з історії православ’я в Росії, пише Агентство. Новости.

Путін попросив патріарха Кирила вигравіювати його ініціали під час спілкування з патріархом у Храмі Христа Спасителя. Президент РФ заїхав до храму після того, як відвідав нічну службу в храмі Георгія Побідоносця на Поклонній горі. Російський диктатор також попросив патріарха освятити хрести та ікони, викладені на вівтарі Храму Христа Спасителя. Під час бесіди президент РФ повідомив Кирилу, що передасть “ці символи віри” командувачам угруповань військ, які виконують особливо важливі завдання в зоні “СВО”.

Священик Константинопольського патріархату Володимир Селявко сказав “Агентству”, що за часів Російської імперії, коли Російська православна церква була підпорядкована імператорові й управлялася через царського чиновника – обер-прокурора Священного синоду, духовенство носило наперсні (нагрудні) хрести з ініціалами монархів.

Як писав у книзі “Загальна історія наперсного хреста” історик і богослов Костянтин Капков, Павло I 1797 року законодавчо запровадив практику нагородження священнослужителів срібними наперсними хрестами з позолотою, яка не змінювалася аж до революції 1917 року. На зворотному боці хреста повинен був міститися імператорський вензель. Після Лютневої революції священики почали позбуватися цих хрестів, нерідко передаючи їх на потреби армії і тимчасового уряду, йдеться в книзі Капкова.

Протодиякон і богослов Андрій Кураєв написав, що нанесення ініціалів Путіна на ланцюжки до хрестиків схоже на те, як російські монархи благословляли підданих подарованими медальйонами з власним обличчям.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.