Розкол і дискримінація: Як військові реагують на проєкт Міноборони “Контракт 18-24”

ЗСУ ВСУ

Український адвокат, військовослужбовець ЗСУ, громадський діяч, правозахисник капітан Масі-Мустафа Найєм обурений особливими умовами для мобілізації 18-річних і вважає, що держава знецінює всіх тих, хто добровільно пішов до армії на початку повномасштабної війни. Про це він написав у Facebook.

“За добу я отримав від пʼятох побратимів мати і обурення в бік МОУ. Це від людей, які за ці роки жодного слова не сказали проти, не скиглили що немає строків служби.
Таке враження, що обираючи між непопулярними рішеннями вирішили знехтувати мотивацією тих хто вже на службі. Бо ж вони вже на службі і раптом що можна буде натиснути і заткнути їх”, – написав він.


Таку думку Найєма поділяє журналіст і військовослужбовець Євген Спірін.

“А ти ригай 10 років війни без житла та гарантій, отримуй харчкі в обличчя за те шо ти переселенець, проходь перевірки від СБУ після кожного пука, вислухуй шо ти мразь, яка здала Луганськ, а треба було з виделкою русні танкі ламать, намагайся знять житло, за все своє ГЗ, шоб якась чєпуха тобі розказала, шо ти вкрадеш її чайник, і доказуй, шо ти в зоні боїв. Ах КАБ впав на ї**ло? Ну то нічо, які ще бойові? Нічо нічо, в мене ще буде шо продать”, – пише Спірін.

За його словами, проєкт Міноборони “Контракт 18-24” створює умови для розколу українського війська.

“Послужіть хлопчики, Ось вам мільйон, будинок і потім за рік їдьте на Мадейру. А ці мотлох, шо з них взяти, вони тут і здохнуть, кому вони треба, сміття відпрацьоване”. Ну-ну. P.S. це тупо коротка інструкція як влаштувати розкол”, – підкреслює боєць.


Керівник медичної служби “УЛЬФ” Аліна Михайлова також вважає, що держава несправедливо ставиться до військовослужбовців, які беруть участь у бойових діях з 2014 і 2022 років. Вона зазначає, що замість належної оцінки та підтримки цих бійців, їхні потреби ігноруються.

Михайлова вказує на проблему затримок виплат і відсутності компенсацій для багатьох військових.

“Коли я щойно мобілізувалася, мені не платили зарплату п’ять місяців. І таких, як я, тисячі. Хтось досі не отримав виплати за поранення. Хтось судиться за компенсацію загиблого побратима”, – пише вона.

Захисниця висловлює обурення тим, що за 12 років війни знаходяться кошти для залучення нових контрактників з покращеними умовами, що сприймається як дискримінація по відношенню до діючих бійців.

Вона підкреслює, що такий підхід підміняє сам сенс військової служби в країні, що воює, перетворюючи її на вигідний контракт, що є неприпустимим в умовах війни за існування держави.

Михайлова додає, що армія – це не вакансія, де кращі умови мають заманювати нових працівників, а спільна справа, і якщо держава не цінує тих, хто вже несе цю війну на собі, то нові контракти не врятують ситуацію.

Заступник командира бригади “Азов” Сергій Цісарук із позивним “Мольфар” заявив, що ще однією проблемою є різниця у виплатах сім’ям загиблих до 24 лютого 2022 року і після.

Своєю чергою колишній керівник Дії Мстислав Банік, який добровільно вступив до лав ЗСУ, позитивно відреагував на умови контрактної служби для молоді.

“Останній місяць я провів у ТЦК, ВРП і з різними кандидатами з рекрутингу. Так от, повірте мені – без контрактів для молоді в нас немає шансів. А то спочатку нарікати на хворих дідів у піхоті та молодих ухилесів, а потім проти 18-24 – не дуже послідовно”, – написав він.

  • 11 лютого стартував проєкт “Контракт 18-24”. Це добровільна ініціатива для українців вікової категорії 18-24 роки, яка готова приєднатися до Сил оборони на один рік. Акцент у проєкті – добровільність. “Контракт 18-24” пропонує фінансову стабільність, гарантовану державою: контракт на 1 млн грн, з яких 200 тис. грн виплачуються одразу, а решта – під час служби.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.