Руфер Мустанг про службу в 47-й бригаді: Один раз постріляли і відправили до піхоти без підготовки

Український військовий, руфер Григорій Мустанг розповів про те, як потрапив до лав ЗСУ. Про це він повідомив в інтерв’ю журналісту Юрію Бутусову.

На питання про те, як для Мустанга розпочалася повномасштабна війна, він відповів, що 24 лютого 2022 року він був у США у Сіетлі та дивився новини.

“Тобто я їх постійно дивився, я там працював. І я продивився, пам’ятаю, типу, ну все погано, але начебто контрольовано. Сідаю в машину, доїжджаю хвилин за 40 додому, і мені кажуть, що почалось вторгнення. І я не міг повернутися, на жаль, одразу, тому піврічку війни священної я пропустив. Але я повернувся, і я не пам’ятаю, здається, 1 серпня чи десь в цих часах я присягу давав”, – сказав він.

Бутусов зазначив, що Мустанг вчинив дуже гідно, повернувшись з Америки до України і запитав, чому він обрав саме 47-му бригаду, яка тоді була ще батальйоном.

“Прочитав пост Маркуса, як і усі. Тобто тут ніякої особливої історії, мабуть, нема. Всі пішли в армію, я пішов. Десь так. Ну, Валерій гарно рекламував на той момент батальйон. І це вигадало цікаво. Хочу сказати, Валерій Маркус дійсно дуже багато зробив для того, щоб мотивовані люди прийшли, і багато мотивованих людей прийшло в 47-му бригаду. Дійсно те, що він писав, це бачили усі. Ну, бригада сильно змінилася за весь цей час. Тобто я не впевнений, що гарна ідея була робити взагалі бригаду з батальйону. Батальйон був просто чудовий. Якщо там ще трохи його селекцію довести до такого розуму, тому що це армійська бюрократія, це не так швидко, ти взяв людей сюди, сюди привів. Обов’язково частину людей тобі дає держава, вони різної якості”, – поділився Мустанг.

Він пояснив, що їх поступово скидали до іншої бригади та набирали, поступово приводили з інших частин цікавих, мотивованих людей.

“Але потім зробили бригаду, це більше проблем, більше взагалі, всього більше. Коротше, це складно дуже. Побудова будь-якого колективу, вона вимагає часу, і не можна одразу з батальйону розгорнути щось велике. З цього створюються проблеми”, – уточнив боєць.

Бутусов поцікавився, на яку посаду він потрапив, і яка була його підготовка, коли Мустанг потрапив до армії.

“Спочатку я потрапив в протитанкісти, керовані ракети, побув там місяць, зрозумів, що це те, що я хотів займатися. А чому? Колектив, мабуть, ну, я побачив, як відбуваються навчання. Тобто, вони не сильно відбувалися. Є різні взводи, можливо, це частково пов’язано з віком. Є такі діди просто. При всій повазі вони всі важливі, класні і все таке інше, але вони не хочуть тренуватися, наприклад. А я хотів цього. І в мене був цей запал. І, до речі, якщо піти в армію, армія забирає цей запал, і постійно треба шукати собі нову мотивацію. Ну, просто ти приходиш в армію і хочеш тренуватись. Типу, я нічого не вмію, навчіть мене. Тобі кажуть, ну, сьогодні четверик, завтра п’ятниця хтось кудись поїхав, потім вихідній, давай-ка, йди в наряд, наприклад. Або потім починають організовувати навчання. Ну, були цікаві моменти. Тому я почав шукати кращого життя сам”, – розповів військовий.

Він згадує, що спочатку перевівся до роти Білєнкова, який йому сподобався.

“Посади БПЛА не було в роті. І ось це приклад того, коли трошечки тут щось присутнє. Він каже, в нас буде. По штату нема, по штату я був коригувальник, міномет, чи щось таке. Він порахував. У нас спочатку була група шестеро людей, здається. І ми їздили на навчання. Ми самі шукали навчання. Просто ми зробили такий список великий усіх шкіл, котрі є з БПЛА в Україні. І почали просто зв’язуватися з ними, домовлятись. Їздили на навчання, почали вивчати. Паралельно я почав літати на ФПВі. Ну, я просто купив симулятор. Почав літати… Літав в симуляторі і паралельно читав у Facebook коментарі, що ФПВі неможливо для військового використання. Типу, що воно не підходить. Тому що це було минула осінь. Так, рік назад. І от я вчився, вчився. Потім я почав вчитись літати на панішері. А потім, і все це дуже довгий такий шлях, час, я потрапив в ФПВ підрозділ. Побув там, блін, не пам’ятаю скільки, пару місяців, мабуть. І мене підвищили, перевели в піхоту. Такий дуже тонкий гумор – підвищити з аеророзвідки в піхоту”, – поділився Мустанг.

Бутусов запитав, чому боєць вважає це підвищенням і до якого підрозділу він перейшов.

“Я потрапив в Славетну четверту роту, другий батальйон 47-ї бригади. Всім моїм вітанням. Чому? Це не моє рішення. Це не моє було рішення. Ось так вирішили і все. В принципі, як піхотинець я взагалі нічого не знав, нічого не вмів. Я вмів тільки ось це робити, в принципі, і все. Бігати ще почав”, – сказав Мустанг.

На уточнювальне запитання, чи не вчили стрільбі з автомата, він відповів негативно. За словами Мустанга, у нього з побратимами було, можливо, два виїзди чи один.

“Коротше, це дуже примітивна філософія, на мою думку, що в БПЛА вогнева підготовка не потрібна хлопцям. А потім відбуваються якісь події, і тебе переводять в піхоту, і ти просто нулячий потрапляєш туди”, – додав він.

Бутусов зазначив, що 47-та механізована бригада – це резерв головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

“Я мобілізований. Я старий. З 1 серпня бригада пішла в бій, на початку червня. Тоді я був ще в БПЛА”, – сказав військовий.

Журналіст уточнив, що за 10 місяців Мустанг фактично не пройшов підготовки в армії. Вона була лише на самому початку.

“Потім я потрапив в БПЛА, і в нас вже був акцент на БПЛА. Цікаво. А головне цікаво, що оскільки операторів ударних дронів дуже не вистачає, то тебе все одно з цієї посади знімають і перекидають на іншу. Дуже цікаві рішення. Мені в принципі сказали, що як до пілота, до мене запитань нема. Що це якісь особисті… Кадрова робота в 47-й бригаді викликає дуже багато запитань. Я б не казав так про всю кадрову роботу. Можливо, когось класно кудись перевели або хтось щось зробив”, – додав Мустанг.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.