Рукава для зберігання сухого зерна

Чим нашуміли зернові рукава? 

Про рукава для зберігання сухого зерна у 2022 році не чув хіба що глухий. В умовах блокування портів та тотального дефіциту місця для зберігання, зернові рукава стали рятівним жилетом для багатьох аграрних підприємств. 

Ще на початку повномасштабного вторгнення спеціалісти АГ-БАГ-УКРАЇНА, в рамках робочих зустрічей Всеукраїнської аграрної ради, аналізуючи ситуацію що склалася на ринку зазначали, що полімерні рукава для зберігання сухого зерна вже влітку будуть “на розхват”. Причинами ажіотажу вбачалися неможливість експорту зерна в попередніх об’ємах та банальна нестача місця в сховищах для врожаю 2021 та 2022 рр.

Разом з тим, проблема вбачалася також і в тому, що про технологію завантаження зерна в рукава знає замало аграріїв, і ключовим завданням Міністерства та профільних асоціацій має стати донесення її переваг та можливостей оперативного збільшення потужностей. 

Ще однією пересторогою до тотального поширення технології вказувалася відсутність досвіду впровадження цієї технології серед фермерів. В порівнянні з Аргентиною, яка є конкурентом України на світовому ринку зернових, в Україні в рукавах зберігалося не більше 10 % загального врожаю. Тоді як для Аргентини цей метод зберігання зерна становить понад 40 %, що робить її собівартість зберігання в рази дешевше.

Як і передбачалося, з кінця травня до початку вересня купити рукава для зерна в Україні було надзвичайно складно. Більшість контрактів заключалася на поставки майбутніх періодів, на ринку почали з’являтися нікому невідомі компанії, які раптом пропонували поліетиленові рукава для зберігання зерна сумнівної якості за мінімальними цінами звідусіль.

Дефіцит зернових рукавів був спричинений не лише попитом, що зріс одномоментно. Його причиною була також призупинка роботи українського виробника рукавів, чиї потужності розміщують в Ірпені. Та станом на серпень місяць. завод відновив відвантаження рукавів.

Разом з тим, Міністерство агрополітики почало активну роботу з міжнародними партнерами в рамках випрацювання механізму допомоги аграріям в частині надання полімерних рукавів для зберігання зернових. Вже у листопаді місяці перші рукава та техніка для роботи з ними були передані аграріям в рамках програми FAO. 

В свою чергу агенція США з міжнародного розвитку USAID в рамках проекту з аграрного і сільського розвитку (АГРО) надавала субгранти, метою яких була підтримка у наданні послуг зі зберігання зерна для мікро, малих та середніх підприємств.

Чи допомогли усі ці заходи аграріям у вирішенні питань зберігання зернових, оцінити наразі складно. Погодні умови осені-зими 22/23 призвели до того, що значна частина кукурудзи досі знаходиться в полях і, зрештою, не відомо коли вдасться завершити збір минулорічного врожаю.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.