Після ліквідації військової прокуратури може бути створений департамент, який би координував процесуальне керівництво з розслідування військових злочинів. Про це в інтерв’ю виданню “РБК-Україна” розповів генеральний прокурор Руслан Рябошапка.
“Закон, що передбачає ліквідацію, буде розглядатися парламентом на наступному тижні. Буде визначено порядок передачі виробництв, хто що повинен робити, хто за що відповідає і в які терміни. Це не означає, що всі люди у військовій прокуратурі – негідники, це абсолютно не так, але частина з них повинна буде залишити свої посади, це буде відбуватися через процедуру переатестації”, – розповів він.
Генпрокурор зазначив, що ті, хто буде відповідати критеріям професіоналізму і доброчесності, залишаться працювати в прокуратурі, якщо захочуть – саме у напрямку військових злочинів.
“І ми бачимо необхідність у підрозділі, який би здійснював процесуальне керівництво у злочинах проти порядку несення військової служби”, – додав генпрокурор.
На уточнююче питання, чи означає це, що після ліквідації військової прокуратури буде створена військова прокуратура, Рябошапка відповів:
“Ні. Це не означає, що ці люди будуть розслідувати військові злочини у Житомирі чи Львові. Це повинно бути пов’язано із забезпеченням роботи в районі ООС”.
За його словами, є “ще цікава ідея створити департамент, який би координував процесуальне керівництво з розслідування військових злочинів, злочинів проти людяності і т. д., який би збирав, документував, фіксував усі матеріали, пов’язані з подіями на сході і з окупацією Криму, комунікував із міжнародними органами кримінальної юстиції”.
Як повідомлялося раніше, президент Володимир Зеленський вніс до Ради невідкладний законопроект, яким пропонується створити Офіс генерального прокурора замість Генеральної прокуратури, ліквідувати військову прокуратуру і посаду головного військового прокурора. В Апараті Ради розкритикували ініціативу президента.