Санду: Україні потрібно врахувати досвід Придністров’я, “м’який підхід” ні до чого не привів

Обраний президент Молдови Майя Санду радить Україні врахувати досвід її країни, якій не допоміг “м’який підхід” у врегулюванні конфлікту в Придністров’ї. Про це вона сказала в інтерв’ю “Європейській правді”.

Санду вважає, що попри згоду Молдови на «м’який діалог» у переговорах щодо Придністров’я, це не допомогло вирішити конфлікт навіть протягом 28 років.

Переможниця виборів нагадала, що свого часу Кишинів визнав «владу» Придністров’я частиною переговорного формату, надав бізнесу, що знаходиться там, той же торговий режим, що мають офіційні виробники, зокрема право вільного експорту в ЄС за Угодою про асоціацію.

За словами Санду, влада Молдови підписала понад 300 документів про вирішення конфлікту в Придністров’ї.

Відомо, що на початку 1990 років Кишинів дав згоду на прямий діалог з невизнаною «владою» в Тирасполі, а Росію погодився вважати «посередником» у вирішенні конфлікту.

«Але попри всі ці кроки, поки ми нікуди не прийшли. І цей наш досвід Україні може бути корисно врахувати (при виборі підходу, – ред.) в діях щодо Донбасу», – пояснила Санду.

Вона додала, що також вважає неприпустимою федералізацію Молдови.

  • Вибори президента Молдови виграла проєвропейський кандидат Майя Санду. Вона вступить на посаду глави держави на початку 2021 року.
  • У Кремлі відреагували на її перемогу.
  • Президент України Володимир Зеленський привітав Санду з перемогою і запросив до Києва.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.