Саня з Дагестану: Мама “здала” сина, який створив Telegram-канал «Сталінгулаг»

У ймовірного автора одного з найпопулярніших в Росії політичних Telegram каналів “Сталінгулаг” провели обшуки співробітники МВС РФ нібито у справі про телефонний тероризм. Про це повідомляється на сторінці «Сталінгулаг» у Telegram.

«Відучора у всіх родичів ймовірного за версією РБК автора каналу «Сталінгулаг» проходять обшуки. Слідчі й озброєні люди вриваються в квартири і шукають Саню з Дагестану, про якого так радісно писала вся прогресивна преса. Як підсумок його 80-річний батько, інвалід першої групи в передінфарктному стані, літня мама з високим тиском після шестигодинного допиту. Саню шукають за статтею телефонний тероризм, нібито він зі свого номера подзвонив і повідомив про заміновані об’єкти в Москві», – йдеться в повідомленні.

Хто такий “Саня з Дагестану”?

Так званий Саня з Дагестану – це Олександр Горбенко. Близько року тому видання «РБК» писало, що він є автором каналу «Сталінгулаг». Сам автор сторінки ніколи цього не підтверджував.

Олександр Горбенко

Про нещодавні обшуки у «Сані з Дагестану» розповіла його мати Тетяна Горбенко. Вона також підтвердила, що її син дійсно веде Telegram-канал «Сталінгулаг», пише Baza.

За словами Тетяни Горбенко, ввечері 26 квітня до неї у будинок нагрянули слідчий і озброєні омонівці. Вони заявили, що з її квартири надійшов дзвінок про нібито замінування аеропорту в Москві. Правоохоронці провели вдома у Горбенко кілька годин і розпитувала про синів. Особливо про молодшого – 27-річного Олександра.

Тетяна Горбенко. Фото: Baza

Його мати розповіла, що Саша Горбенко страждає від важкого захворювання – спінальної аміотрофії Верднига-Гоффмана. Рік тому він переїхав до Москви, де спочатку жив з матір’ю, а потім вона повернулася до Махачкали. Тепер йому допомогає доглядальниця.

Мама Олександра підтвердила, що її син той самий «Сталінгулаг» і вона попереджала його про наслідки такої слави. За її словами, рік тому його розшукував журналіст, але його пошуки завершилися безуспішно.

«Я йому казала: не лізь у цю справу. Все спочатку було цікаво, всі хотіли дізнатися: хто, чого. Потім за нього взявся один кореспондент, хотів його знайти, але не вийшло. Але я, звичайно, тільки з цим пов’язую», – сказала Тетяна Горбенко.

Реакція “Сталінгулагу”

У Telegram-каналі «Сталінгулаг» після обшуків з’явилося повідомлення, що «Саня з Дагестану» дякує всім за підтримку. Пізніше цей самий «Саня» створив особистий Telegram-канал і опублікував перший пост.

«Тут я буду писати про те, як змінюється життя людини, яка за безглуздою випадковістю обставин і незалежних від себе причин стає популярною (знаю, що це слово не зовсім підходить, вибачте мій бідний словниковий запас, я навчався у 37-й махачкалінській школі й те, що взагалі пишу – це успіх). Причому, ця «популярність» сюрреалистична, як і все моє життя в цілому», – написав Олександр Горбунов, зазначивши, що раніше у нього не було акаунтів в соцмережах.

Він наголосив, що його мати ніколи нікому не говорила, що він веде канал «Сталінгулаг», а його фотографію обманом взяв чоловік, який представився батькам адвокатом.

«А так само, фото стояло на письмовому столі будинку в Махачкалі, де вчора його сфотографував чоловік, який представився моїм батькам адвокатом, а пізніше “зливший” фото колишнім співробітникам лайфньюс. Моя мама ніколи нікому не говорила, що я веду канал Сталінгулаг – це абсолютна брехня, якщо колишні мешевці вважають інакше нехай нададуть аудіо або відео доказів їхніх слів», – стверджує Олександр.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.