Саудівського принца звинуватили в спробі вбити короля за допомогою отруєного персня з РФ

Колишній високопоставлений саудівський розвідник Саад аль-Джабрі звинуватив наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда ібн Салмана у спробі вбивства нині покійного короля Абдалли за допомогою отруєного персня, доставленого з Росії. Про це екс-розвідник розповів в інтерв’ю CBS.

Джабрі заявив, що наслідний принц – “психопат, убивця, що володіє необмеженими ресурсами на Близькому Сході, і представляє загрозу для власного народу, для американців і для всієї планети”.

За словами Джабрі, в 2014 році Салман у бесіді зі своїм двоюрідним братом Мухаммедом ібн Наїфом натякнув, що хотів би позбутися Абдалли, щоб звільнити трон для свого батька. У той час серед членів панівної династії велися суперечки через престолонаступництво.

“Він сказав йому: я хочу усунути короля Абдаллу. Мені доставлять отруєний перстень з Росії, достатньо лише потиснути йому руку – і все буде скінчено. Може, він тільки хвалився, але він це сказав, і ми сприйняли це цілком серйозно”, – розповів колишній розвідник.

Він додав, що при дворі не стали надавати цій справі розголосу, проте йому відомо, де зберігаються дві копії відеозапису із зустрічі.

Король Абдалла помер у 2015 році у віці 90 років, і престол зайняв його брат Салман, батько Мухаммеда ібн Салмана, який призначив наслідним принцом Мухаммеда ібн Наїфа.

У 2017 році ібн Салман став наслідним принцом, ібн Наїф позбувся поста міністра внутрішніх справ і, за деякими даними, був поміщений під домашній арешт. У 2020 році його затримали за звинуваченнями, суть яких не розкривається. Після зняття з поста ібн Ніафа Джабрі втік до Канади.

Джабрі також розповів із посиланням на друга-розвідника, що в жовтні 2018 року група з 6 осіб мала ліквідувати його. Однак цих людей депортували з аеропорту Оттави, коли виявили у них в багажі “підозріле обладнання для проведення ДНК-аналізів”.

Минулого року екс-розвідник подав до федерального суду США цивільний позов проти саудівського наслідного принца, звинувативши його у спробі вбивства. Ібн Салман звинувачення відкинув.

Видання ВВС звернулося до уряду Саудівської Аравії з проханням прокоментувати слова Джабрі. Посольство Саудівської Аравії у Вашингтоні назвало екс-розвідника “колишнім чиновником, що дискредитував себе, за яким тягнеться довгий список фабрикацій і заяв, що вводять в оману, з метою приховати вчинені ним фінансові махінації на мільярди доларів, які дозволяли йому і його родині вести розкішний спосіб життя”.

Зараз кілька саудівських органів займаються розслідуванням звинувачень Джабрі в корупції, канадський суд постановив заморозити його активи “у зв’язку з явними свідченнями шахрайства”. Сам Джабрі каже, що не привласнював собі кошти з держбюджету, і що колишні роботодавці платили йому дуже щедро.

У березні минулого року влада Саудівської Аравії затримали сина Джабрі, Омара, і його дочку Сару, правозахисники розцінили це як очевидну спробу змусити його повернутися до країни.

У листопаді того ж року, через 2 місяці після того, як Джабрі подав позов проти наслідного принца, саудівський суд засудив його сина і дочку до 9 і 6,5 років тюремного ув’язнення за звинуваченням у відмиванні грошей і “спробі покинути країну”. Вони заперечують пред’явлені звинувачення. Апеляційний суд у ході таємного засідання, на якому обвинувачені не були присутні, залишив вирок у силі.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.