Служба безпеки України встановлює всі обставини знищення літака АН-225 «Мрія» і зокрема те, чому керівництво ДП «Антонов» не вжило всіх необхідних заходів для його збереження. Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Співробітники СБУ спільно з представниками Офісу Генпрокурора провели низку обшуків у рамках відповідного кримінального провадження.
Розслідування встановило, що посадові особи, попри застереження державних органів, не вжили належних заходів щодо збереження літака.
Також окремі працівники підприємства довго перешкоджали Силам оборони в організації протиповітряної та наземної охорони аеродрому. Все це призвело до знищення АН-225 та кількох інших літаків.
Вивчаються додаткові деталі цієї справи та проводяться необхідні експертизи, після яких будуть ухвалені подальші процесуальні рішення.
Водночас, при встановленні осіб, винних у підривній діяльності проти України, виявлено й факти інших злочинів. Так, колишній гендиректор ДП організовував незаконне переправлення за кордон українців призовного віку.
За даними слідства, у березні цього року чиновник подав до Держприкордонслужби список співробітників, які виїжджають за кордон для технічного обслуговування літаків. Однак у складі групи на відрядження він включив сторонніх осіб. Серед них – його близький родич. Таким чином, ухилянти змогли перетнути кордон під виглядом фахівців-авіабудівників.
За цим фактом екс-директору вже повідомили про підозру за ч. 2 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.
Продовжуються комплексні заходи щодо встановлення всіх обставин злочинних дій фігуранта та інших осіб, винних у знищенні АН-225 «Мрія».
- 27 лютого внаслідок повітряної атаки російських військ на аеропорт Гостомель під Києвом було спалено один із найбільших та найпотужніших літаків у світі українського виробництва АН-225 «Мрія».
- Головний пілот знищеного літака “Мрія” звинуватив керівництво компанії “Антонов” у саботажі порятунку літака.
- Гендиректора “Антонова” зняли з посади після перевірки.