СБУ: Росія щорічно “вливає” в ОРЛО більше 30 млрд рублів через Південну Осетію

СБУ розкрила механізм фінансування Росією окупаційної адміністрації в Луганській області. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

“Оперативники і слідчі спецслужби встановили, для того щоб уникнути санкцій щодо банківського сектора, РФ створила на власній території і в тимчасово окупованих районах Донбасу спеціальні фінансові установи. З 2014 року, після введення в “ЛНР” території рубльової зони, з їх допомогою Росія ввела механізм фінансування апарату окупаційних органів влади”, – йдеться в повідомленні.

За інформацією СБУ, для приховування прямої фінансової підтримки фейкових установ в ОРЛО Росія залучила до схеми банківські установи Південної Осетії, через який кошти з Росії потрапляють у так званий “державний банк ЛНР”. Після цього кошти розподіляються “міністерством фінансів ЛНР” між окупаційними органами влади і силовим блоком.

За наявними даними, щорічний обсяг фінансування РФ терористичної організації “ЛНР” перевищує 30 млрд російських рублів – понад двох третин від загальних потреб “бюджету” псевдореспубліки.

“Після формування доказової бази, в рамках кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 110-2 КК України, Служба безпеки задокументовала, що на тимчасово окупованій території ключову роль у системі фінансування псевдореспублики і її незаконних збройних формувань відіграють так звані “міністр фінансів” і директор “держбанку ЛНР”. Зазначені особи займають керівні посади в окупаційній адміністрації ще з 2014 року. Вони підтримують постійні контакти з кураторами від урядових структур РФ, систематично виїжджають до Москви для узгодження питань виділення “асигнувань” на функціонування так званої “ЛНР” і розподілу коштів”, – йдеться в повідомленні.

Псевдочиновникам оголошено про підозру у фінансуванні дій, вчинених з метою насильницької зміни або повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України. Вони оголошені в розшук.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.