Сенатор-республіканець Роджер Вікер, голова комітету, що контролює роботу Пентагону, розкритикував міністра оборони США Піта Гегсета за його нещодавні заяви щодо майбутнього України. Вікер назвав це «помилкою новачка», оскільки Гегсет виключив можливість повернення України до довоєнних кордонів. Про це пише NYT.
Про це Вікер заявив в інтерв’ю Politico, коментуючи слова Гегсета, які той зробив під час поїздки до Брюсселя. Глава Пентагону заявив, що вступ України до НАТО є нереалістичним, а також закликав Київ відмовитися від намагань повернути території, захоплені Росією.
Ці висловлювання викликали миттєвий резонанс, і вже наступного дня Гегсет змушений був уточнити свою позицію. Він запевнив журналістів, що «все є предметом переговорів» у потенційних мирних угодах між Росією та Україною.
«Я був стурбований цим», – прокоментував Вікер перші заяви Гегсета.
Сенатор, відомий як один із найбільш послідовних прихильників військової допомоги Україні, зазначив, що був «певною мірою заспокоєний» виправленням позиції, хоча повністю воно його не задовольнило.
«Він буде чудовим міністром оборони, хоча я його не підтримував на цю посаду», – сказав Вікер під час прямої трансляції на полях Мюнхенської безпекової конференції. – «Але він зробив помилку новачка в Брюсселі».
Сенатор також зазначив, що Гегсет «відступив від своїх слів щодо НАТО», але водночас назвав його заяви дипломатичним прорахунком, пояснивши, що не можна «до першої зустрічі визначати, на що ти погодишся, а на що – ні».
Вікер порівняв висловлювання Гегсета з риторикою правого коментатора Такера Карлсона, якого часто критикують за прихильне ставлення до російського диктатора Володимира Путіна.
«Я не знаю, хто писав цей виступ», – сказав сенатор. – «Але це звучало так, ніби його написав Такер Карлсон – а Карлсон є дурнем».
Ця ситуація підкреслює ширшу невизначеність і розкол серед республіканців щодо політики США стосовно України, особливо на тлі закликів президента Дональда Трампа до якнайшвидшого завершення війни.
Трамп, виступаючи перед журналістами у четвер, висловив сумнів щодо перспектив членства України в НАТО, назвавши це «малоймовірним або недоцільним». Він також знову припустив можливість виходу США з Альянсу через витрати на його утримання.
Тим часом Вікер, який залишається одним із ключових прихильників підтримки Києва, під час виступу в Мюнхені носив значок із прапорами США та України, як і під час слухань щодо призначення Гегсета, що раніше викликало критику в мережі.