Державне підприємство “Антонов” систематично переплачує за заправку своїх літаків, що перевозять вантажі на замовлення по всьому світу. Про це йдеться в розслідуванні програми “Схеми”.
Журналісти звертають увагу на те, що ДП віддає перевагу посередницьким хелдинговим фірмам, при цьому ігнорує більш вигідні пропозиції. Так, компанія стала частіше звертатися до послуг приватних хендлінгових компаній Click Aviation Network і Cargo Air Chartering, а також Jetex, яка продовжує працювати в окупованому Криму.
15 січня 2021 року літак “Антонова” заправився в аеропорту американського міста Бангор пальним на загальну суму 77 000 доларів. Постачальником була компанія Click Aviation Network. За більш ніж сто тонн пального державне підприємство заплатило близько 77 000 доларів з розрахунком 758 доларів за тонну. Слід зазначити, що у підприємства була можливість закупити пальне по 611 доларів за тонну від компанії Irving Oil Limited. Таким чином, тільки на одній такій заправці ДП втратило близько 15 000 доларів.
Наприкінці липня 2021 року літак «Антонова» здійснював тривалий переліт з Орландо в США до Києва. Постачальником пального була обрана компанія Jetex, у якої вартість тонни становила 1120. Підсумкова вартість заправки склала 150 000 доларів. При цьому у ДП була можливість закупити паливо у компанії AEG FUELS по 743,4 доларів за тонну. Економія становить понад 40 000 доларів.
На маніпуляції при закупівлях пального звернув увагу концерн “Укроборонпром”. Виявилося, що під час закупівель дешеві пропозиції віддалялися, в результаті чого перемагали більш дорогі від Click і Cargo Air. В окремих випадках Click був визнаний переможцем, хоча його не було серед учасників тендеру, або цю компанію обирали взагалі без проведення тендеру.
Директор АТП ДП “Антонов” Михайло Харченко заявив, що факти невигідних закупівель”вирвані з контексту”. При цьому коли журналісти попросили Харченка прокоментувати перевірку “Укроборонпрому”, яка встановила значно більший масштаб можливих збитків, він вирішив перервати інтерв’ю.
Офіс генерального прокурора відкрив провадження за фактом привласнення та розтрати майна в особливо великих розмірах.
- В Росії вкрали 6,7 млрд рублів на закупівлі секретних рацій для армії.