Що нас чекає в наступні 10 років: прогноз Wired

Американський журнал Wired, який спеціалізується на інноваціях та IT-технологіях, вирішив передбачити, яким стане світ до 2030 року. Автори видання склали добірку амбітних, але цілком здійсненних цілей, яких людство може досягти в найближче десятиліття.

Створення бази на Місяці

З того часу, як у 1972 році на Місяці побувала остання людина, про можливість розвивати польоти на супутник Землі забули. Однак тепер у NASA обіцяють, що нове десятиліття буде іншим. На 2024 рік запланована пілотована місія на Місяць під назвою «Артеміда».

Очікується, що ця місія повинна закласти основи для створення бази на супутнику Землі з постійною присутністю екіпажу. Попри те, що план з «Артемідою» виглядає занадто амбіційно, проте NASA останнім часом домігся прогресу в цьому питанні. Зокрема, космічне агентство відібрало кілька приватних компаній для будівництва орбітального «шлюзу» на орбіті Місяця і затвердив проєкт ровера. Якщо план з місією вдасться, то вже до 2030 року можна сподіватися на базу.

Кліматичний апокаліпсис

Ще у 2018 році ООН попереджала, що у жителів планети залишилося 12 років для можливості уникнути катастрофічних кліматичних змін. За даними організації, замість того, щоб скоротити викиди шкідливих газів наполовину, вони лише щорічно збільшувалися.

Зрозуміло, світу не прийде кінець 1 січня 2030 року, якщо не буде досягнута мета щодо кліматичних змін, але чим швидше людство перейде на поновлювані джерела енергії, тим легше йому буде боротися з катаклізмами.

Також важливо перевести світову економіку: ввести податки на викиди, субсидувати сонячні панелі та електрокари, перебудувати систему громадського транспорту, викорінити автомобілі й здійснити редизайн акумуляторних батарей.

Крихітні атомні електростанції

До 2030 року США планують запустити останній із запланованих на найближчий час атомних електростанцій, однак це не означає, що Штати відмовляться від ядерних установок для виробництва енергії. Надалі вони використовуватимуть компактні атомні реактори, які розробляє компанія NuScale.

Перший такий реактор запрацює в Айдахо у 2026 році. При цьому департамент енергетики США працює над тим, щоб сертифікувати і ще менші генератори – мікрореактори.

Колонізація Марса

Засновник Space X Ілон Маск вже давно поставив перед собою мету розвинути життя на Марсі. Спочатку він планував відправити на червону планету рослини , а у 2019 році Маск показав ракету для такої мети.

Втім, покладатися на точні терміни, озвучені Маском, не можна. Глава Space X дуже часто переносить дедлайн. У 2017 році планувалося доставити перші вантажі на Марс до 2022 року. Однак тепер Маск заявляє, що місія на Марс відбудеться не раніше 2028 року.

Викорінення бідності

ООН в найближчі 10 років хоче викорінити бідність у всіх її проявах. Йдеться про людей, які виживають за 1,25 дол. в день. При цьому бідність з кожним роком поступово знижується. У порівнянні з 1990 роком кількість людей, які живуть за межею бідності, скоротилася на 1,1 млрд.

Організація працює з країнами над поліпшенням освіти, гендерної рівності, продовольчої безпеки, соціальних послуг і т. д. Однак ці прориви розподілені нерівномірно, а кліматичні зміни можуть знести нанівець всі зусилля. Наприклад, в Африці посухи позбавляють мільйони людей житла та їжі.

Прорив для генетики

Наступні 10 років повинні стати проривним для генетики. Ціна розшифровки ДНК вже дозволила процесу стати масовим — до 2025 року очікується читання 60 млн геномів. На сьогодні геном розшифрований тільки у 1 млн осіб, при цьому вибірка не найрізноманітніша. Чим більше даних буде — тим краще вчені стануть розуміти, як гени впливають на наше здоров’я і поведінку.

Великі масиви даних дозволять вченим проводити тести, які за точністю не поступаються клінічним тестам. А також відповісти на такі питання, як зв’язок між вмістом ДНК та ймовірністю появи специфічних захворювань.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.