Донація ооцитів – це процедура, котра передбачає добровільну здачу зрілих статевих клітин донором для подальшого ЕКО-запліднення та імплантацію в матку жінки, що бажає стати матір’ю. Щоб отримати ембріон, донорські яйцеклітини в лабораторних умовах запліднюють сперматозоїдами чоловіка і переносять в матку реципієнта. Подальша вагітність і пологи відбуваються природним шляхом. Про донорство яйцеклітини дізнайтесь більше на сайті громадської організації «Донори за життя».
Особливості участі у програмі донорства
Поділитися здоровими статевими клітинами за грошову винагороду можуть не всі жінки. Перед цим потрібно пройти відбір у декілька етапів:
- Первинний відбір за певними критеріями.
- Повне медичне обстеження ( за рахунок клініки)
- Стимуляція яйцеклітин.
- Забір ооцитів.
- Грошова виплата у розмірі до 1000 євро.
Весь процес, від первинної консультації до матеріальної компенсації, займає, в середньому 3 місяці. Всі медичні маніпуляції та обстеження для потенційних донорів безкоштовні. Це не складний і абсолютно безпечний процес, але він потребує відповідальності і терпіння донора.
Поділитися статевими клітинами можуть жінки, котрі відповідають таким критеріям:
- Вік – 18-29 років. Вага не більше 80 кг. Зріст 158 см і більше. Надається перевага жінкам з приємною зовнішністю і атлетичною будовою тіла.
- Відмінний стан здоров’я: і фізичного, і ментального.
- Відсутність шкідливих звичок: куріння, вживання алкоголю, наркотиків і т.д.
- Відсутність протипоказань до донорства.
- Наявність власної здорової дитини/дітей.
Як відбувається процес донації?
Спочатку жінка проходить первинний огляд у гінеколога, терапевта та інших лікарів. Вони дають заключення, чим може вона продовжувати участь у програмі. У випадку позитивного рішення, наступний етап – медична стимуляція ооцитів. Для цього лікар донору призначає спеціальні сертифіковані препарати в індивідуальних дозах, щоб синхронізувати менструацію донора і жінки-реципієнта.
Коли яйцеклітини дозрівають, наступає завершальний етап – забір ооцитів. Процедура відбувається від загальним наркозом і триває 10-15 хвилин. Донором не відчуває болю чи інших неприємних відчуттів, а вже через декількох годин може повертатися до додому. До речі, грошова виплата за участь у програмі відбувається в той самий день після забору.
Це безпечно?
Так, донорство яйцеклітин не має негативного впливу на здоров’я жінки. А свою власну вагітність ви можете планувати вже з наступного місяця, після настання менструального циклу.
Наші лікарі використовують всі сертифіковані препарати та обладнання, а також ретельно контролюють ваш стан і відчуття протягом усього періоду участі програми і навіть 2-3 тижні після нього. Тому хвилюватися немає за що.
Щоб взяти участь у програмі донації від ГО «Донори за життя», переходьте на сайт і заповнюйте заявку. Робіть добрі справи разом із нами!