Вентиляційні системи належать до інженерного обладнання, яке конче необхідне в приміщенням різноманітного призначення. Однак проектування вентиляції і практичне втілення такої системи є однією справою, а отримання інформації стосовно її майбутнього функціонування – це вже інше.
Що потрібно знати перед початком робіт по вентиляції?
Реальність така, що практичний результат і наміри проектувальників відчутно різняться. Виходячи з цього, оцінка ефективності системи вентиляції має здійснюватись на ранній стадії. Для цього, майбутній користувач повинен отримати відповідь на питання стосовно того, що він має знати до того, як почнуться монтажні роботи по обладнанню вентиляційних систем.
Перш за все варто знати, що якісна вентиляція є запорукою вирішення наступних питань:
- Забезпечення безпечних умов для здоров’я людей, котрі перебувають в приміщенні.
- Сприяння якості продукції, які виробляють виробничі підприємства.
- Створення умов для великої продуктивності в діяльності персоналу.
- Забезпечення належного комфорту для людей, котрі проводять час в магазинах або ресторанах, в інших громадських місцях.
Вентиляційні системи мають проектуватися з обов’язковим врахуванням діючих норм законодавства, а також будівельних нормативних документів. Вони дадуть повну інформацію про параметри безпеки – пожежної, санітарної, екологічної, критерії енергозбереження і надійності.
Перелічені фактори дозволять визначити, яка система за параметрами шуму і повітря відповідатиме будівлям і приміщенням певного призначення. В процесі проектування мають застосовуватись також інші нормативні документи, які передбачають оптимальні варіанти для параметрів безпеки шуму, вимог санітарно-гігієнічного плану, мікроклімату.
Проектування вентиляції не може бути якісним без наступних факторів, до яких належать:
- Плани і детальні креслення споруд.
- Ретельний огляд усіх приміщень і їх обміри з наступною звіркою з кресленнями.
- Визначення умов мікроклімату в приміщеннях.
- Узгодження з замовником загальних даних та врахування усіх його побажань.
Проектування вентиляції варто доручати спеціалістам, пошук яких здійснюється через різні засоби реклами и засоби масової інформації. При цьому варто звертати увагу і на відгуки клієнтів про роботу того чи іншого проектувальника. Не викликає нарікань діяльність спеціалістів нашої компанії, за плечима яких необхідні знання і практичні навички.
Якісне виконання проектної документації потребує технічного завдання, котре має містити: функціональність і характеристики будівель, види робіт, вихідні відомості для проектування, нормативна база, якій має відповідати проект, вимоги для майбутніх робіт, а також вимоги до проектної документації та її форми.
Проект вентиляційної системи складається з поверхневих креслень вентиляції, пояснювальної записки, аксонометричних схем всіх систем, що входять до проекту, розрахункових таблиць, специфікації матеріалів та обладнання, таблиці обміну повітря.
Якщо проект виконується якісно, то можна буде переходити до монтажних робіт. Якість проекту – запорука заощадження часу і фінансів на обладнання вентиляційної системи.