Що робити, якщо на вас незаконно оформили кредит

Що робити, якщо на вас незаконно оформили кредит

Розвиток цифрових технологій призводить до того, що кредитування все надійніше зміцнюється в онлайн-середовищі. Сьогодні кредит готівкою на карту можна оформити за п’ять хвилин. Для отримання позики досить паспортних даних. З одного боку, такі прості та доступні умови зручні для клієнта, до того ж спрощують процедуру кредитування. З іншого боку, спрощений спосіб отримання позики підвищує ризик шахрайства.

Хто потрапляє до зони ризику

По-перше, позики нерідко оформляють за ксерокопією паспорту, не показуючи оригінали документа та не надаючи довідок про доходи чи інших особистих документів. Це відбувається як у точках видачі кредитів мікрофінансових організацій, так і в онлайні.

По-друге, шахраї працюють з украденими, загубленими паспортами. Замінивши фотографію, вони звертаються до банківської установи, де підробку можуть не помітити.

І, по-третє, бувають випадки, коли непорядні банківські службовці з доступом до баз даних перепродують анкетні дані та беруть участь в незаконному оформленні позик на третіх осіб.

До зони ризику потрапляють:

  • Громадяни України, які втратили свій паспорт.
  • Люди, які раніше оформлювали кредити в банках.
  • Безробітні, студенти, люди з неофіційним працевлаштуванням – ті, хто часто звертається до мікрофінансових компаній.

Якщо ваше прізвище раптом з’являється у переліку боржників, необхідно терміново вживати заходів.

Що робити, якщо на вас оформили позику без вашої згоди

Що робити, якщо на вас оформили кредит готівкою без вашої згоди

Щоб не виплачувати чужих боргів і повернути собі позитивну репутацію, виконайте наступний алгоритм дій:

  1. Зареєструйте звернення до банку або МФО із зазначенням того, що ви кредит не оформлювали. Вимагайте провести внутрішнє розслідування інциденту. Звернення складається в двох примірників. Офіс-менеджер банку ставить на документі позначку з підписом і датою про прийняття заяви.
  2. Також у банка можна попросити роздрукувати копію кредитного договору, анкети, графіка платежів і паспорта. Ці документи є в архіві. Банківські службовці зобов’язані надати позичальнику такі папери.
  3. Замовляйте графологічну експертизу. Вартість її невелика. Результати з копією ліцензії компанії, що перевіряла ваш почерк, прикладіть до отриманого пакету документів.
  4. Звертайтеся до поліції. Пишіть заяву. Прикладайте всі копії. У цей момент повинні припинитися фінансові вимоги з банку або колекторського агентства.
  5. Якщо банк продовжує дзвонити з погрозами або проханнями повернути борг, подавайте позов до суду. Прикладайте всі зібрані документи. Юристи банка будуть зобов’язані прийти на судовий розгляд. Постанова суду зобов’яже фінансову установу припинити переслідування позичальника в частині фіктивної позики.
  6. Копія постанови направляється до управління бюро кредитних історій, де усунуть графу про заборгованість, пені та зіпсований рейтинг.

Усі зібрані й отримані від офіційних інстанцій документи слід зберігати протягом 5 років. Такий термін давності у справах, пов’язаних з неправомірним оформленням кредиту на ім’я клієнта без його згоди.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.