Гештальт – це цілісний образ, що являє собою дещо більше, ніж сукупність його складових. Наприклад, цілісна мелодія вартує більше, ніж звуки, з яких вона складається. Це одна з базових властивостей людської психіки, складати з виокремлених речей цілісний образ. Ця властивість протягом тисячоліть допомагає людині вижити, а зараз може значно поліпшити життя.
Якщо розглядати детальніше, то гештальт – це прагнення до завершення. Те, що людині не вдалося закінчити, сильніше зберігається в пам’яті, ніж те, що вдалося довести до завершення. Так, якісь життєві невдачі та поразки буквально в’їдаються в пам’ять і переслідують людину, допоки вона не вирішить ці питання. Якщо ні, то не доведена до кінця справа буде отруювати особистість, впливаючи на поведінку.
На практиці це означає, що людина раз за разом витягує з пам’яті якусь проблемну ситуацію, яку вона так і не змогла вирішити. Ця ситуація не дає спокою, маючи комплексні наслідки через те, що вона може тягнутися навіть з самого дитинства. В останньому випадку людина може навіть не усвідомлювати її, це заважає довести проблему до логічного завершення та вийти з неї.
Варто додати, що першопричиною всіх проблем в гештальтпсихології є те, що людина не може жити сьогоденням і тягне за собою з минулого всі незакриті гештальти. Постійно їх витягує з пам’яті, прокручує та страждає від того, що зробила щось не так. Закрити всі ці проблеми, навчити людину жити сьогоденням – це завдання терапевта, який практикує цей підхід.
Гештальт – це вирішення проблеми завдяки тому, що терапія вчить людину виявляти її внутрішні проблеми. При цьому гештальтпсихологія не дає готових рішень, але навчає вирішувати проблемні ситуації цілком самостійно. В цьому її найсильніша сторона, якщо правильно застосовувати знання.
Гештальт – це складно?
Академія практичної психології Ігоря Погодіна пропонує навчання його унікальним розробкам у сфері гештальт-терапії, що вже знайшли визнання серед багатьох спеціалістів.
Навчання дає змогу:
- перейняти безцінний досвід тренерів і терапевтів, що мають значний практичний досвід;
- набути внутрішні якості і навички, що не тільки поліпшить якість життя, але й дозволить допомагати іншим людям;
- стати досвідченим, висококваліфікованим фахівцем із гештальт-терапії.
Життя треба змінювати «тут і зараз», а не чекати ліпшого часу. Ви варті змін на краще вже сьогодні, і гештальт-терапія може в цьому допомогти.