У боротьбі з коронавірусом все частіше заражаються медики. Їх не рятують навіть засоби індивідуального захисту, при цьому вони більш схильні до зараження, ніж більшість людей. Про причини такого явища пише The Telegraph.
Що таке вірусне навантаження
Вірусне навантаження – це кількість вірусу, який є в організмі людини. З медичної точки зору це значить, який обсяг вірусу знаходиться у крові чи плазмі.
«Інфекційна доза» – це певна кількість вірусу, яка повинна потрапити в організм людини, щоб вона захворіла. Так, у випадку з грипом, в організм людини має потрапити лише невелика кількість вірусу. Якщо говорити про коронавірус, то на сьогоднішній день точна доза ще не встановлена, проте учені припускають, що вона є відносно невеликою через велику кількість хворих людей.
Згідно з дослідженням двох інших коронавірусів (SARS та MERS), якщо людина отримає більш високу дозу вірусу, то хвороба буде протікати більш важче. Вік і наявність у людини основного захворювання також відіграють роль в тяжкості та кінець захворювання.
Можна мати високе вірусне навантаження, але не захворіти?
Медики, які вивчають спалах в Ломбардії на півночі Італії, оглянули понад 5000 осіб і порівняли мазки з носа тих, у кого були симптоми, з тими, у кого їх не було. Вони не виявили відмінностей у вірусному навантаженні між двома групами, проте, за їх словами, оскільки вони вивчали лише невелику кількість людей без симптомів, вони не могли зробити чіткі висновки.
Хто найбільш схильний до ризику зараження?
Працівники охорони здоров’я, які повинні бути поруч з пацієнтами, піддаються особливо високому ризику. У зв’язку з цим медики так сильно стурбовані нестачею засобів індивідуального захисту. Слід зазначити, що у Франції лікарі подають в суд на уряд за те, що він не зумів накопичити засоби захисту.
Не менше схильні до ризику зараження люди, які доглядають за хворими вдома. У такому разі інфікованим рекомендується використовувати окрему спальню і ванну кімнату. Вчені попереджають, що низькі дози вірусу також можуть бути шкідливими через їх кумулятивний ефект.
Коли існує ймовірність передачі вірусу іншим людям?
Дослідження, проведене на дев’яти пацієнтах з легкими симптомами коронавірусу показало, що період їх пікової заразності припав на перший тиждень після зараження. Пацієнти виділяють надзвичайно велику кількість вірусу на ранній стадії.
Скільки працівників охорони здоров’я захворіли COVID-19?
Близько 5000 працівників охорони здоров’я в Італії і 3000 в Китаї заразилися цією хворобою. У Великобританії поки невідомо, скільки працівників охорони здоров’я заразилося, хоча багато співробітників захворіли – вони могли підхопити захворювання протягом свого повсякденного життя, а не безпосередньо від пацієнта.
Точна кількість хворих медиків у Британії невідома, проте там вже помер перший лікар – доктор Хабіб аль-Заїді, лікар загальної практики з Саутенда, Ессекс.
Як повідомлялося раніше, в Україні вже понад 1300 людей інфіковані коронавірусом.