3 грудня міністр оборони РФ Сергій Шойгу приїхав із несподіваним візитом до Білорусі. Про це повідомляє Міноборони РБ.
Москва та Мінськ домовилися внести зміни до російсько-білоруської міждержавної угоди про спільне забезпечення регіональної безпеки у військовій сфері.
Йдеться про внесення змін до угоди між Республікою Білорусь та Російською Федерацією щодо спільного забезпечення регіональної безпеки у військовій сфері від 19 грудня 1997 року. Крім того, міністри обговорили питання двостороннього військового та військово-технічного співробітництва.
“Союзницькі відносини з Білорусією набули особливого значення в умовах безпрецедентного тиску Заходу та його неоголошеної війни проти Союзної держави”, – заявив Шойгу.
Як пише Міноборони РФ, Шойгу похвалив свого білоруського колегу Віктора Хреніна за “рішучість РБ протистояти ворожому курсу США та їх союзників, а також готовність спільно забезпечувати військову безпеку Союзної держави”.
Моніторингова група “Білоруський Гаюн” звернула увагу на кілька цікавих деталей:
- про візит Шойгу до Білорусі у вихідний день раніше не повідомлялося;
- менш ніж за годину після повідомлення про приліт Шойгу до РФ Міноборони Білорусі повідомило, що Хренін та Шойгу підписали протокол про внесення змін до документа про регіональну безпеку;
- підписання документів відбулося не у будівлі Міністерства оборони чи іншого відомства, а прямо на аеродромі у Мачулищах. Це нетипово і лише підкреслює якийсь поспіх.
Як передає “Агентство. Новини“, під час зустрічі з Шойгу Лукашенко заявив, що військові угруповання двох країн діють як єдина армія.
“Думаю, вам уже білоруський міністр оборони розповів про ситуацію в Білорусі, про підготовку, бойове злагодження підрозділів Білорусі та Росії, які присутні в Білорусі. І білорусів, і росіян готують. Для того, щоб у разі потреби перші ряди наші — захисники Союзної держави — змогли відбити будь-яку агресію. Ми як єдине угруповання, єдина армія сьогодні готуємось. Усі про це знають довкола. Ми це не приховували”, – сказав він Шойгу.
Лукашенко додав, що «все, що білоруси за відкритим, реальним договором мають зробити», буде зроблено.