Швейцарські студенти створили бурову машину з 3D-принтером для тунелів Hyperloop

Студенти зі Швейцарії створили прохідницький пристрій, який може бурити тунель і одночасно викладати підтримуюче облицювання за допомогою вбудованого 3D-принтера. Творці винаходу зайняли друге місце на конкурсі Ілона Маска і отримали нагороду Innovation & Design Award, повідомляє 3D Printing Industry.

Команда студентів Swissloop Tunneling увійшла до фіналу конкурсу компанії Boring Company Ілона Маска, мета якого відібрати кращі прототипи бурильних машин для майбутнього будівництва Hyperloop.

Учасникам доручили прорити стійкий тунель довжиною 30 метрів і діаметром в півметра. Швейцарці створили для цього машину Groundhog Alpha, яка важить 2,5 тонни.

Масивний наконечник пристрою, створений з карбіду вольфраму, вирізає великі шматки скелі й ґрунту, після чого дробить їх на дрібні камені й пісок. Вакуумний насос вимиває цю суміш під тиском 10 атмосфер.

Наконечником управляє рульова система з шести високоточних гідравлічних циліндрів: вони перетворюють наконечник у відбійний молоток.

Наприкінці бурильної машини знаходиться рухова установка з 16 гідроциліндрами, що створюють рушійну силу величиною в 200 кілоньютонів.

Спеціальний 3D-принтер друкує міцні смуги зі скловолокна і двокомпонентного полімеру, створюючи міцне облицювання товщиною 15 мм. Вона утримує звід тунелю по всій його довжині.

Втім, швейцарським студентам не вдалося пробурити 30 метрів у відведений час. Вони встигли пройти 18 метрів. Переможцями конкурсу за часом стали учасники з Технічного університету Мюнхена, проте вони не змогли досягти потрібного показника. Водночас Groundhog Alpha створила 18 метрів практично готового тунелю, який не потрібно додатково зміцнювати.

Swissloop Tunneling планує допрацювати Groundhog Alpha для прокладки тунелів діаметром в чотири метри. Саме стільки необхідно для майбутнього транспорту вакуумного тунелю Hyperloop.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.