Сила звички: як сформувати корисні щоденні звички

Люди дуже квапляться жити. Нерідко вони помилково розставляють пріоритети, і наслідки їхніх рішень йдуть їм далеко не на користь. Наприклад, через нестачу часу дехто незбалансовано харчується, понаднормово працює і не виділяє достатньо часу на відпочинок. По суті, людина живе, щоб працювати, а не працює, щоб жити. І тут постає логічне запитання: як змінити рутинний плин життя? Ловіть корисні лайфхаки, які допоможуть сформувати корисні щоденні звички.

Цілі та пріоритети — понад усе!

Перш ніж впроваджувати нові звички в щоденне життя, важливо зрозуміти, чого саме ви хочете досягти. Ваші ритуали повинні допомагати рухатися до ваших цілей у сферах здоров’я, кар’єри, стосунків тощо. Наприклад, я буду вчити англійську щодня, адже хочу навчатися за кордоном.

Почніть з малого

Якщо паралельно робити декілька справ, жодна з них не буде виконана якісно. Аналогічна ситуація зі звичками. Не намагайтеся одночасно впровадити забагато нових звичок. Це може швидко виснажити вашу мотивацію. Замість цього, краще зосередитись на одному-двох ключових ритуалах і дозвольте їм закріпитися перш, ніж додавати нові.

Нагадав — виконав!

Для того, щоб ви довели звички до рівня автоматизму, потрібен час. Використовуйте нагадування (програми, повідомлення, таймери тощо), поки ритуал не увійде в звичку. Або ж якщо ваші друзі завзято вас підтримують, запропонуйте їм надсилати мотиваційні повідомлення-нагадування (так, наче вони ваші тренери). Така підтримка точно стане в нагоді!

Чим простіше, тим ефективніше

Звички легше прищепити, коли вони потребують мінімальних зусиль на початковому етапі. Наприклад, спочатку призвичайтеся робити 5 присідань щодня, а потім поступово збільшуйте інтенсивність.

Знайдіть компаньйона

Когось надихають мотиваційні цитати, а когось — люди. Знайдіть когось, хто поділяє ваш інтерес до конкретної звички, і працюйте над її впровадженням разом.

Відзначайте досягнення

Винагороджуйте себе за кожен маленький успіх на шляху формування нової звички. Це зміцнить вашу мотивацію продовжувати.

Відслідковуйте ваш прогрес

Нерідко люди не помічають змін в процесі роботи над конкретною звичкою. Саме тому, періодично аналізуйте, наскільки добре ваші нові ритуали допомагають досягати цілей.

Невдача — не кінець світу

Іноді ми порушуємо звички. Через занадто насичений день не встигаємо побігати, прочитати книгу, або ж повчити нові слова з французької. Це не злочин, а ви не злочинець. Пам’ятайте, що ваша мета — покращити себе, а не картати через маленький перерив.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.