Виконання важких фермерських робіт, які раніше доводилося робити вручну, тепер бере на себе сучасна сільськогосподарська техніка. Машинобудівна промисловість пропонує величезну кількість машин для сільськогосподарських робіт. Вони можуть бути багатофункціональними або здійснювати певний вид технологічних операцій.
Для полегшення праці на селі використовується різноманітне навісне обладнання, яке кріпиться до трактора, навантажувача, мотоблока, міні-трактора або інших транспортних засобів для виконання різних робіт на полях, дачах, садах, лісах тощо, яке можна придбати на AGRO.RIA.
Призначення й характеристики
Кожен вид навісного обладнання має свої особливості, переваги та недоліки, а також потребує відповідного догляду й обслуговування. Пристрої відіграють важливу роль у підвищенні продуктивності та ефективності фермерських господарств, а також у зниженні витрат на обробку землі й догляду за сільськогосподарськими культурами. Головне, правильно вибрати тип і характеристики машини відповідно до поставлених завдань.
Типи сільськогосподарського навісного обладнання
До міні-трактора чи мотоблока можна підібрати різні додаткові пристрої:
-
обробка земельних ділянок – борона, плуг, культиватори, дискові фрези;
-
посівні роботи – сівалки, картоплесаджалки
; -
догляд за культурами – оприскувачі, дощувальники добрив, поливалки;
-
збирання й обробка врожаїв – універсальні комбайни, косарки, прес-підбирачі.
Допоміжне навісне обладнання може бути пасивним і активним – з гідроприводами, які забезпечують роботу гідронасосів, що обертають робочі допоміжні органи с/г техніки. Тому при виборі базової машини необхідно враховувати наступне:
-
Продуктивність гідравлічної системи та кількість штуцерів для підключення активного навісу.
-
Наявність валів відбору потужності, що працюють у синхронному та незалежному режимі.
-
Вантажопідйомність на осі підвісів спереду й ззаду спеціалізованої техніки;
-
Для тракторів (міні-тракторів, мотоблоків) важливий тяговий клас, що визначає характеристики продуктивності сільськогосподарської техніки.
Характеристики та переваги с/г навісних пристроїв
Розглянемо найважливіші технічні параметри й переваги основних видів спец обладнання.
Плуги:
-
Тип плуга. Розрізняють плуги оборотні, неповоротні, дискові, лущильні і т.д. Кожен тип має свої переваги та недоліки в залежності від складу ґрунту, культури та техніки оранки.
-
Ширина захоплення. Це відстань між крайніми лемешами плуга, що визначає ширину смуги ґрунту, яка обробляється за один прохід. Ширина захоплювача залежить від кількості та розміру лемешів, а також від потужності трактора (міні-трактора, мотоблока)
-
Глибина оранки. Це відстань від поверхні ґрунту до нижньої точки лемеша, яка визначає глибину шару ґрунту, що перевертається плугом. Глибина оранки залежить від типу й регулювання плуга, а також від бажаного ефекту оранки (підйом родючого шару, знищення бур’янів, покращення структури ґрунту тощо).
-
Кут атаки. Це кут між віссю лемеша та напрямком руху плуга, що впливає на силу опору ґрунту та якість оранки. Кут атаки залежить від форми та положення лемеша, а також від швидкості руху плуга.
Сівалки:
-
Тип сівалки: механічна, пневматична, гідравлічна, комбінована і т.д.
-
Ширина захвату: відстань між крайніми лівим та правим робочими органами посіву.
-
Продуктивність: кількість посівної площі, що обробляється сівалкою за одиницю часу.
-
Глибина посіву: відстань від поверхні ґрунту до рівня, на якому розташовується насіння після посіву.
-
Відстань між рядами: відстань між центрами двох сусідніх рядків насіння на посівній площі.
-
Витрата насіння: кількість насіння, що висівається сівалкою на одиницю площі або довжини.
Культиватори:
-
Тип культиватора – розрізняють ручні, мотоблочні та тракторні культиватори за потужністю, продуктивністю й габаритами.
-
Ширина захоплення – критерій, що визначає, скільки ґрунту може обробити культиватор за один прохід. Чим більша ширина захоплення, тим менше часу та палива знадобиться на обробку ділянки.
-
Глибина обробки – параметр, що визначає, наскільки глибоко культиватор може проникати у ґрунт і розпушувати його. Ця характеристика залежить від типу й конструкції робочих органів культиватора.
-
Робочі елементи культиватора, які безпосередньо контактують із шаром ґрунту та виконують різні функції: розпушування, вирівнювання, перемішування, розрізання бур’янів тощо. Вони можуть бути виконані у вигляді зубців, лап, дисків, ножів тощо.
Тенденції у розвитку навісного обладнання
Основний акцент виробники сьогодні роблять на інтеграцію навісного обладнання із системами керування та моніторингу основної техніки, застосування інноваційних матеріалів і компонентів, розробці модульних систем, розширені асортименту й функціоналу машин.
Плануєте купити борону чи сівалку для свої техніки за доступною ціною? Сьогодні фермери купують навісне обладнання на AGRO.RIA. Це новий проект з продажу вживаної та нової сільгосптехніки, який є відгалуженням популярного сайту AUTO.RIA.