Сінкендо — мистецтво самооборони та духовного розвитку

Спорт — це надзвичайно корисна діяльність. Тут мова йде не тільки про фізичний, але й про духовний розвиток. До прикладу,  під час занять спортом неодмінно покращуються самодисципліна, самоконтроль та зосередженість. Окрім цих базових аспектів, спортсмени вчаться сприймати перемоги та поразки, а це неабияк покращує духовну обізнаність. Певна річ, що вищевказані риси можна розвивати як під час занять кросфіту, так і під час виконання звичайних вправ для схуднення.

Втім, найвищу позицію в цьому умовному переліку займають східні єдиноборства. Вони поєднують в собі фізичну складову та філософію. Одним з них є сінкендо. Тож якщо ви давно хотіли розпочати свій шлях в цьому напрямку, пропонуємо короткий екскурс у світ цього бойового мистецтва.

Коротко про сінкендо

Сінкендо — це сучасне японське бойове мистецтво володіння японським мечем — катаною. Так-так, ви правильно прочитали, що сінкендо СУЧАСНЕ бойове мистецтво. Річ у тім, що воно з’явилось відносно нещодавно — у 1990 році. Його засновник Тосісіро Обата чималу частину свого життя займався айкідо та фехтуванням. Як можна зрозуміти, він вирішив поєднати ці два мистецтва в одне і створити сінкендо. Головною особливістю цього бойового мистецтва є його консерватизм. Мова йде про те, що викладачі сінкендо повинні зберігати автентичність свого стилю. Зміна техніки, методів навчання або ідеалів може розглядатися як спотворення мистецтва.

Доволі цікава концепція, оскільки сінкендо, як таке, — це поєднання різних бойових мистецтв. Однак кожен елемент, запозичений з інших мистецтв має залишатись незмінним.

Принципи сінкендо

Перед тим, як почати займатись сінкендо, важливо дослідити його принцими, адже це не тільки про фізичне, але й про духовне. Отож, це бойове мистецтво поєднує в собі 5 аспектів фехтування: Субурі, Баттохо, Танренгата, Тачіучі та Тамесігірі. Тільки не лякайтесь цих слів! Кожне з них несе в собі мудрість та допомагає всебічно вивчити фехтування. Тож давайте розберемо їх по черзі.

Субурі. Тут мова йде про тренування розмахування мечем. У сінкендо субурі є фундаментом для ефективного початку вивчення фехтування. Воно допомагає Тим, хто практикується, розвинути базові навички, такі як рухи меча, робота ніг і рухи тіла. Ці вміння є невід’ємною частиною навчання, і ними ніколи не можна нехтувати, адже все завжди починається з основ.

Баттохо. Певна річ, що не можна займатись бойовим мистецтвом володіння катаною, і не вивчити як правильно витягати меч та вкладати його в піхви. В сінкендо подіне тренування має назву Баттохо. Вона включає в себе різні техніки, які дозволяють швидко і ефективно витягнути меч з піхв і використовувати його для атаки або захисту.

Танренгата. Це тренування полягає у вивченні різних типів переміщення тіла під час виконання вправ. Крім цього окрема увага приділяється скручуванню стегон, круговим переміщенням та центральній стійці тіла. Подібні вправи допомагають розвинути плавність рухів, переміщення балансу в тілі та покращити взаємодію сінкендоки (людини, яка займається сінкендо) з катаною.

Тачіучі. І як же без партнерських вправ. Суть тренування полягає в тому, що двоє сінкендок вступають в спаринг з дерев’яним мечем (бокуто) або макою бамбуковою палицею (фукуро-сінай). Використання фукуро-сінай дозволяє безпечно відпрацьовувати прийоми спарингу. Одним із важливих аспектів Тачіуті є попередньо узгоджені вправи для двох осіб.

Тамесігірі.Це техніка випробування гостроти меча шляхом різання різних об’єктів, таких як татамі-мати, бамбукові роли або інші матеріали. У синкендо, тамесігірі може використовуватися для поліпшення навичок в роботі з мечем, розуміння правильної техніки різання та забезпечення, що лезо залишається гострим. Тут знову ж таки відпрацьовується взаємодія сінкендоки із катаною.

Філософія сінкендо

Як вже згадувалось раніше, сінкендо — це не тільки про фізичне, але й про духовне. Тут все просто: якщо ви займаєтесь цим бойовим мистецтвом, значить ви поділяєте його філософію. Ось декілька основних аспектів, які розвивають сінкендоки під час тренувань:

  • Філософія сінкендо підкреслює важливість гармонійного розвитку тіла і розуму. Технічні навички об’єднуються зі зрілістю розумових якостей для досягнення повного потенціалу.
  • Сінкендо навчає важливості спокою та самовладдя в будь-яких обставинах. Майстерство не тільки в техніці, але і в контролі над емоціями та вмінні взаємодіяти з стресовими ситуаціями.
  • Філософія сінкендо враховує ідею поваги до противника. Це означає розуміння, що суперник може мати власні цінності та цілі, і важливо виявляти повагу навіть під час боротьби.
  • І один із найважливіших постулатів цієї філософії — мічі (або його ще називають “шлях без кінцевої мети”). Ця концепція вказує на шлях без кінцевої мети, де сам процес розвитку і самосприйняття мають велике значення. Важливою частиною цього шляху є не лише досягнення високого рівня навичок, але і внутрішній розвиток особистості.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.