Кількість ядерних боєголовок у світі скоротилася на 600 одиниць на початок минулого року і на сьогоднішній день становить 13 865. При цьому всі ядерні держави продовжують модернізувати свої арсенали або заявляють про такі наміри. Про це йдеться в доповіді Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем світу (SIPRI).
Скорочення кількості ядерних боєголовок обумовлено головним чином політикою Росії і США, на які в сукупності припадає понад 90% всієї ядерної зброї світу. Однак обидві країни, вважають в SIPRI, останнім часом списують лише ту зброю, яка більше не потрібна.
“Перспективи скорочення ядерних сил Росії і США здаються малоймовірними, враховуючи політичні і військові розбіжності між двома країнами”, – вважає експерт SIPRI щодо ядерних озброєнь Шеннон Кайл.
У цих країнах реалізуються програми по заміні та модернізації ядерних боєголовок, систем доставки ракет і літаків, та об’єктів з виробництва ядерної зброї. У той же час інші країни мають значно менші ядерні арсенали, при цьому всі вони або розробляють, або впроваджують нові системи озброєнь.
Усього в світі на початок 2018 року існують 9 ядерних країн: Росія, США, Великобританія, Ізраїль, Індія, Китай, КНДР, Пакистан і Франція.
Як повідомлялося раніше, американська розвідка встановила, що Росія проводить випробування ядерної зброї певної ядерної потужності.