Один із головних співробітників DOGE, відомий расистськими висловлюваннями в соцмережах, залишив посаду, але його повернення вже підтримали президент Дональд Трамп, віцепрезидент Дж. Д. Венс і сам Ілон Маск, повідомляє The Wall Street Journal.
25-річний інженер Марко Елез, який мав доступ до фінансової системи США, що розподіляє понад $5 трильйонів щороку, пішов у відставку після того, як WSJ звернулась до Білого дому щодо його старого акаунта в соцмережах. У публікаціях, зроблених під псевдонімом, користувач вихваляв расизм, засуджував міжрасові шлюби та заявляв:
«Просто для протоколу, я був расистом, перш ніж це стало круто», — говорилося в одній публікації з псевдонімного облікового запису в липні.
В іншому дописі у вересні було сказано: «Ви не можете заплатити мені за шлюб за межами моєї національності».
«Нормалізуйте індійську ненависть», — йшлося в іншому дописі того місяця.
Після його відставки віцепрезидент Венс, дружина якого є індійською американкою, підтримав повернення Елезу, зазначивши, що «дурна активність у соцмережах не повинна зруйнувати молодій людині життя». Пізніше на пресконференції з прем’єр-міністром Японії Трамп заявив, що «якщо віцепрезидент підтримує, то і я підтримую».
Ілон Маск також став на бік співробітника. У соцмережі X, якою він володіє, Маск запустив опитування про повернення Елезу, а згодом оголосив: «Він буде відновлений. Помилятися — це людське, прощати — божественне».
Bring back @DOGE staffer who made inappropriate statements via a now deleted pseudonym?
— Elon Musk (@elonmusk) February 7, 2025
Згідно з наведеними результатами, щонайменше 78% проголосували за його повернення із сотень тисяч учасників.
Це не єдиний скандал, пов’язаний із командою Маска. Інший співробітник DOGE, Едвард Корістін, також потрапив під критику – за даними Bloomberg, він був звільнений з інтернатури у сфері кібербезпеки після звинувачень у витоку конфіденційної інформації.
Організація DOGE (Department of Government Efficiency), яку очолює Маск, створена Трампом для скорочення державних витрат, однак уже неодноразово ставала об’єктом критики через можливі порушення законодавства та призначення суперечливих кадрів.