Діти, задіяні в проекті «Дау. Дегенерація», дійсно з дитбудинку, проте на зйомках були присутні їхні опікуни, а всі дії були узгоджені з органами опіки. Про це йдеться в заяві компанії “Феномен-Україна” на ім’я уповноваженого з прав дитини Миколи Кулеби, яка надійшла в редакцію InfoResist.
За словами Христини Волошиної, глави компанії, яка займалася зйомками на території України, ніякого впливу на дітей реквізитом або модельними копіями наукових і медичних приладів здійснено не було. А сам процес зйомки тривав менше двох годин.
“Феномен-Україна” має дозвіл на зйомку і підтвердження того, що діти перебували з опікунами, які відразу після зйомки залишили знімальний майданчик, а у опікунів немає жодних претензій до “Феномен-Україна”, – написала глава компанії.
Волошина також зазначила, що звукова
«Дау» – міжнародний мистецький проект, створений за участі державних європейських культурних фондів: Eurimages, Mitteldeutsch Medienfoerderung (Німеччина), Medienboard Berlin Brandenburg (Німеччина), Svenka Filminstitute (Швеція). Проект поєднав у собі кіно, науку, перфоманс, релігію, художні експерименти, літературу і архітектуру.
Прем’єра фільму «Дегенерація» відбулася в рамках офіційної програми міжнародного кінофестивалю «Берлінале» в лютому 2020. Фільм посів перше місце в рейтингу міжнародних кінокритиків. Більш того, серіал «Дегенерація», частиною якого є даний фільм, отримав прокатне посвідчення в Великобританії.
Також у повідомленні сказано, що всі фільми проекту «Дау», включаючи «Дегенерацію», неодноразово проходили повну юридичну експертизу у Великобританії, Німеччині і Франції.
Як повідомлялося раніше, уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба заявив про намір звернутися в поліцію з вимогою встановити особи людей, які дозволили залучити немовлят до знімання проекту «Дау. Дегенерація».