Скасування статті про незаконне збагачення: Яких чиновників КС вивів з-під удару

Рішення Конституційного суду про визнання неконституційною статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення для чиновників дозволить уникнути відповідальності десяткам підозрюваних.

Відомо, що у минулому році за цією статтею НАБУ передало до суду 70 справ.

В порушеннях по ній підозрюються, зокрема, міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

В САП повідомляють, що «працюючи виключно на держслужбі, обвинувачений не міг заощадити достатньо коштів, щоб у 2015 році придбати новий автомобіль преміум класу за більш ніж 1,4 млн гривень і зберігати готівкою 90 тисяч доларів і 25 тисяч євро». Детективи НАБУ стверджують, що відомості у деклараціях міністра за вказані роки відрізняються від достовірних на більш ніж 8 млн гривень. Справу вже передано до суду.

Колишній в. о. голови Державної фіскальної служби Мирослав Продан.

САП оголосила йому про підозру у незаконному збагаченні і придбанні на ці кошти двох квартир у Києві, двох будинків в Туреччині і 3 авто представницького класу. Після виклику на допит він виїхав з країни, але потім повернувся і з’явився до суду. Суддя вирішив відпустити екс-головного фіскала країни на поруки, але з електронним браслетом, який потім з нього зняли і дозволили виїжджати за кордон.

Екс-слідчий ГПУ Дмитро Сус.

Встановлено, що протягом 2016 року він систематично привласнював чуже майно шляхом зловживання своїм службовим становищем. Підозрюваним розтрачені речові докази у кримінальному провадженні в особливо великому розмірі, шляхом продажу стороннім особам. Мова йде про кошти та майно, вилучені підозрюваним у ході проведення слідчих дій в рамках розслідування кримінального провадження.

НАБУ у вересні підготувало підозру по цій же статті заступнику голови СБУ Павлу Демчині. Бюро встановило, що генерал СБУ придбав майна на кілька мільйонів гривень.

На початку 2019 року НАБУ порушило справу на голову ФФУ і нардепа БПП Андрія Павелка.

Провадження по цій же статті було ініційовано ЦПК проти голови партії «Батьківщина» і кандидата в президенти Юлії Тимошенко.

За даними Центру протидії корупції, вона платила американським лобістам нечувані гроші, але витрати не декларувала. У зв’язку з цим, активісти закликали правоохоронців перевірити доходи політика, а Луценко доручив це питання САП.

Таким чином, на даний момент досліджувалася природа виникнення майна загальною вартістю близько 5,5 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що стаття 368-2 Кримінального кодексу України визнана Конституційним судом неконституційною. Вона передбачає покарання за незаконне збагачення. Мова йде про статтю у КК, в якій говориться про те, що, якщо людина, на яку покладено державні функції, не може підтвердити законність придбання своїх активів, то вона може бути позбавлена волі.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.