Існує багато статей на тему вивчення основ автоматизації ПЗ, про перспективи цієї професії та переваги. Проте мало хто надає чіткі інструкції до швидкого опанування навичок та легкого пошуку роботи.
Тож ми створили просту, але дієву схему, як засвоїти матеріал, що вчити додатково, як знайти роботу.
1. Вчимось вчитись.
До вибору школи потрібно підходити з особливою уважністю, перевірте, чи є можливість пройти тестове безкоштовне заняття, щоб познайомитись зі стилем викладання та безпосередньо з самим куратором курсу. Кожного викладача можна знайти також на LinkedIn, щоб перевірити інформацію про кваліфікацію.
Всі заняття сьогодні проходять онлайн, тож мало хто може бути впевненим у можливості викладачів приділити належну увагу всім студентам на потоці. Наприклад, в школі IT Testing School (www.it-testing-school.com/qa-automation) набирають в групу до 12 студентів, щоб мати змогу якісно перевіряти домашні завдання, встигати бути на зв’язку зі студентами та відповідати на всі їх питання.
2. Додаткові навички.
Вони грають важливу роль і в IT-сфері, а особливо для швидкого зростання по кар’єрі. Про важливий hard skills такий, як англійська, нагадувати немає сенсу, а soft skills важливо уточнити. І ні, їх не опановують “з часом”, а над ними працюють цілеспрямовано.
Тож, головним скілом є тайм менеджмент, завдяки якому спеціаліст навчається вкладатися в строки, розподіляти свій час та розставляти пріоритетність задач. Також автоматизатору знадобляться комунікативні навички та вміння пояснювати, щоб доносити до колег свою думку, навички конструктивно сприймати критику, особливо на перших порах, коли не все вдається з першого разу, вміння швидко навчатися.
3. Пошук роботи бажаної та підходящої.
Кожен пошук роботи починається зі складання резюме, навик написання якого також є важливим hard skills, так само як і самопрезентація. Важливо вміти підкреслювати свої сильні сторони і вміти визнавати свої недоліки, як початківця.
Роботодавці частіше шукають спеціалістів з досвідом і новачку варто потурбуватись про цей момент заздалегідь. Вже під час проходження навчання можна брати на підробіток невеликі проекти чи окремі задачі. Оскільки автоматизатор частково є і розробником, то написання коду чи коригування фреймворків під особливості проектів має бути відточеним до автоматизму.
4. Де брати досвід?
Є декілька платформ, де можна отримати досвід, на кшталт роботи на фрілансі. Найпоширенішими вважають uTest та UpWork, де розміщена робота для всіх напрямків IT-сфери. Зазвичай основну роботу знаходять за перші три місяці після закінчення курсів, тобто до трьох місяців досвіду можна встигнути отримати.
У деяких онлайн школах навчання побудоване таким чином, що більш ніж 60% від трьох місяців курсу приходиться на практику. Так і в IT Testing School 2,5 місяці можна враховувати як досвід. Більш детально про навчання: https://it-testing-school.com/qa-automation. Встигни на наступний потік!