Слава Рабинович закликав українців відповісти Путіну як у 2014-му

Президент Росії Володимир Путін, фонтануючий ідеями надання громадянства країни-агресора, у даний момент не знає, що стане його наступним кроком з підпорядкування України. Однак у тому, що на досягнутому він не зупиниться, можна не сумніватися. Про це в коментарі InfoResit заявив російський і американський інвестиційний фінансист, економічний і політичний аналітик Слава Рабінович.

На його думку, за останні 5 років Путін випробував декілька різних тактик з примусу України до приєднання до «російського світу». І по фактичнії анексії більшої частини або половини України, і за спробами створити так звану Малоросію. Зараз, за його словами, про це стали забувати.

«Бредні Путіна і його найближчих вождів з ОЗУ, починаючи з березня 2014 року і продовжуючи, напевно, цілим роком або навіть двома роками після цього, це були мови, списані з промов Гітлера. Часів приблизно 1938 року за єдиним німецькому світі і по захисті громадян, які говорять німецькою мовою та у справах захисту етнічних німців, включаючи тих, хто проживав в Судетській області Чехословаччини і не тільки. Всі ми знаємо, до чого призвели ці мови. Фактично Путін в 2014, і в 2015 році марив цими ідеями і публічно їх озвучував. Причому озвучував не один раз, а багато разів, і це все задокументовано, залишиться назавжди і в інтернеті, і в історії. Це була одна тактика. Вона була не дуже успішною, вона спрацювала частково, а частково не спрацювала. Але за таку тактику Путін і ОЗУ отримали відсіч від міжнародного співтовариства шляхом жорстких міжнародних санкцій, як персональних, так і секторальних. Росія отримала статус країни вигнанця і ціна за перебування під цими санкціями, будучи країною-ізгоєм і будучи токсичною, ціна за це постійно зростала. І продовжує зростати», – сказав він.

Зараз в Україні перехідний етап після проведення демократичних виборів президента до парламентських виборів. На думку експерта, лідер країни-агресора, користуючись політичним моментом, продовжує як може дестабілізувати ситуацію в країні.

«Пробує тактику, яка, як він вважає, зараз не призведе до жорстких наслідків в плані нових санкцій. В принципі, якщо б відносини між Україною і Росією були приблизно такими ж, як відносини між Бельгією та Нідерландами або між США і Канадою, то це була б вкрай незвичайна пропозиція – роздавати паспорти етнічним групам, які живуть в суміжних державах. Але, тим не менш, це незвичайне рішення не було б пов’язане з певним контекстом, який ми всі знаємо. РФ, подається путінської ОЗУ, напала на сусідню країну в 2014 році, анексувала колосальний обсяг території, анексувала і окупувала Крим, де факто анексувала і окупувала схід України і вбила 13 тисяч українців. При цьому зробивши більше 2 мільйонів осіб біженцями. Росія — це країна агресор. Росія як злочинне, де факто демонтована держава, яка очолюється путінської ОЗУ. Коли країна – агресор починає роздавати паспорти своєї демонтованої держави громадянам тієї країни, на яку Росія напала, то це не одне і те ж, як якщо б така ситуація виникла між Бельгією та Нідерландами або США і Канадою. І моя думка — це те, що Путін зараз робить перший крок, за яким обов’язково піде другий і, можливо, третій, четвертий і п’ятий. А як рухатися далі, він вже вирішує суто виходячи з тактичних міркувань», – додав він.

Рабінович вважає, що в даний час Путін і сам не знає, що він буде робити далі.

«Тому важко сказати чи буде направляти збройні сили РФ для так званого захисту російських громадян від київської фашистської хунти прямо на територію України. Буде він за допомогою цих дій намагатися зі зброєю в руках анексувати ці території або ж це будуть якісь інші дії. Але якою б тактикою він не скористався у другому, третьому і четвертому кроці цієї історії, абсолютно очевидно, що для України це величезна небезпека у зв’язку з подальшою загрозою її територіальній цілісності, її державності, її незалежності, її суверенності і суверенітету над своїми територіями, ресурсами. У тому числі включаючи людський капітал як головний ресурс будь-якої країни», – зазначив співрозмовник.

Вироблення відповідних дій, говорить Рабинович, це завдання для всіх гілок української влади. Як приклад поведінки він посилається на дії України після початку агресії в 2014 році.

«Україна через 5 років являє собою зовсім інше як державу, так і країну з повністю сформованою політичною нацією. І спираючись на це влада в Україні, я сподіваюся, дасть гідну відсіч путінської ОЗУ при кожному кроці цих тактичних вправ, які б вони не були», – резюмував Слава Рабінович.

Раніше російський політик і екс-депутат Ілля Пономарьов повідомив, що, не дивлячись на заявлену готовність Росії надавати громадянам України щодо спрощеної системи громадянство країни-агресора, в Кремлі не виношують планів «юридичної» оформлення окупації частини Донбасу.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.